Orzeł Wierzbica pokonał Stal Stalową Wolę (zdjęcia)

/W.Ł./
Po zagraniu Piotra Kornackiego (z lewej) padła pierwsza bramka dla Orła.
Po zagraniu Piotra Kornackiego (z lewej) padła pierwsza bramka dla Orła. Rafał Sobon
Na boisku w Ostrowcu Świętokrzyskim, Orzeł Wierzbica wygrał 2:1 ze Stalą Stalowa Wola. W innym meczu sparingowym, Klub Sportowy Warka zremisował 2:2 z Huraganem w Wołominie.

STANISŁAWSKI (NA RAZIE) ZOSTAJE

Zaledwie po 60 sekundach gry wierzbiczanie prowadzili ze Stalą. Piotr Kornacki wrzucił piłkę z rzutu wolnego na pole karne, gdzie najwyżej do futbolówki wyskoczył Karol Drej i zatrzepotała ona w siatce. Po kilku minutach było już 2:0, po składnej akcji i golu Piotra Skałbani. Gdy wydawało się, że padną kolejne bramki dla wierzbiczan, nasza defensywa i bramkarz Michał Domański popełniła fatalny błąd i Piotr Białek w sytuacji sam na sam skierował piłkę do siatki. Po koniec tej części gry, Orzeł był bardzo bliski podwyższenia wyniku. Najpierw strzał Pawła Czarneckiego cudem obronił bramkarz Stali, a piłka po strzale Kornackiego przeleciała tuż obok słupka.

W drugiej połowie trener Józef Antoniak wprowadził rezerwy i gra wyraźnie straciła na jakości, ale mimo tego Orzeł powinien strzelić gola. Takie okazje mieli, Sylwester Woskowicz i Michał Kocon. W szeregach wierzbickiej drużyny mogła się podobać gra młodego Przemysława Śliwińskiego (rocznik 1996). Po tym meczu miała się wyjaśnić przyszłość Damiana Stanisławskiego, testowanego zawodnika z Radomiaka Radom. - Zawodnik zostaje z nami, ale nie ma decyzji, że na stałe - mówi wierzbicki szkoleniowiec.

Już jutro, Orła czeka kolejny mecz kontrolny z drugoligowym Motorem w Lublinie.

W wareckiej drużynie nie zagrało trzech podstawowych zawodników, Patryk Kościanek, Mariusz Szewczyk i Rafał Joń-czyk. Warka szykuje jeszcze jeden transfer. Zespół ma wzmocnić doświadczony zawodnik trzecioligowego Klubu Piłkarskiego Piaseczno.

Stal Stalowa Wola - Orzeł Wierzbica 1:2 (1:2), Białek 22 - Drej 1, Skałbania 8.

Orzeł, I połowa: Domański - Ankurowski, Sikorski, Drej, Mirowski - Zawadzki, Woźniak, Czarnecki, Lesisz, Kornacki - Skałbania.
Orzeł, II połowa: Domański - Mirowski (60 P. Jarząbek), Sikorski, N. Jarząbek, Kornacki - Woskowicz, Czarnecki (65 Woźniak), Drej, Stanisławski - Kocon, Śliwiński.

Huragan Wołomin - KS Warka 2:2 (1:1), Krawczyk i Gromadzki dla Warki.
Warka: Mogielski (46 Wesołowski) - Oleksiak, Grzywna, Zieliński, Woźniak - Filipek, Komosa, Gromadzki, Walczak - Bawor, Krawczyk oraz Jędrzejewski, Jałocha, Wroniewicz, Bą-kowski.

Co powiedzieli o tych meczach trenerzy Orła i Warki? Czytaj w czwartkowym "Echu Dnia".