"Paczka dla bohatera". Przygotowali świąteczne dary dla...

  "Paczka dla bohatera". Przygotowali świąteczne dary dla tych, którzy kiedyś walczyli o wolność

  Sok

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Z udziałem ks. biskupa Henryka Tomasika i wielu gości, w Zespole Szkół im. Hubala podsumowano akcję „Paczka dla Bohatera”.
  1/17
  przejdź do galerii

  Z udziałem ks. biskupa Henryka Tomasika i wielu gości, w Zespole Szkół im. Hubala podsumowano akcję „Paczka dla Bohatera”. ©Tadeusz Klocek

  Strażacy, policjanci, wojskowi, społecznicy, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół i wszyscy ludzie dobrej woli z całego regionu radomskiego podsumowali akcję przygotowania paczki świątecznej dla kombatantów. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera.
  W piątek, 14 grudnia, w Zespole Szkół Zawodowych imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” odbyło się podsumowanie akcji „Paczka dla Bohatera”.

  Niosą pomoc  Celem akcji jest niesienie pomocy potrzebującym żołnierzom i partyzantom, którzy walczyli w czasach II wojny światowej. To już VIII edycja ogólnopolskiej akcji, która ma na celu duchowe i materialne wsparcie kombatantów i czwarta koordynowana przez „Hubal”.
  Działania polegają na zbiórce artykułów spożywczych, chemicznych dla kombatantów i weteranów II wojny światowej, podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych. Przygotowanie paczki, przekazanie choć jednego artykułu to dołożenie swojej cegiełki do akcji. Wszystkich przybyłych powitali Justyna Bujek i Rafał Jeżak.

  - Z roku na rok nasza akcja rozszerza się. W tym roku zebraliśmy łącznie 3 300 kilogramów produktów spożywczych i blisko 400 kilogramów środków czystości. Wszystkie te dary zostały spakowane i dotrą do 71 potrzebujących kombatantów - powiedziała Beata Jasek, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

  - Paczki zawierają najpotrzebniejsze rzeczy. W akcję włączyły się wszystkie służby mundurowe: policja, straż miejska, wojsko, służba więzienna, straż pożarna - zarówno państwowa, jak i OSP, straż graniczna, Inspekcja Transportu Samochodowego. Wsparło nas wiele szkół, przedszkoli, wszystkim bardzo dziękujemy - mówi Justyna Bujek, historyk i koordynator akcji w Zespole Szkół Zawodowych imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu.

  Walczyli za nas  Tegoroczne hasło brzmi „Pomoc dla bohatera - walczyli dla nas, teraz my zawalczymy dla nich”. Paczki trafią już teraz do kombatantów z regionu radomskiego,. Jeszcze przed świętami rozwiozą je ci, którzy na swoim terenie maja adresy kombatantów.

  - Paczki dotrą nie tylko do kombatantów w powiecie radomskim, ale i na teren powiatu przysuskiego, czy białobrzeskiego. Mamy listy nazwisk kombatantów. Otrzymaliśmy je ze Światowego Związku Żołnierzy AK, Instytutu Pamięci Narodowej, Związku Więźniów Politycznych - dodaje Justyna Bujek.

  Na podsumowaniu w Zespole Szkół imienia „Hubala” przybyli organizatorzy akcji, wolontariusze, dyrektorzy szkół. Wśród gości był ksiądz biskup Henryk Tomasik, Ordynariusz Diecezji Radomskiej. Biskup podziękował wszystkim darczyńcom. Przypomniał za świętym Augustynem, że dobro nie tylko jest kierowane na zewnątrz, do ludzi oczekujących pomocy, ale też wzmacnia ducha.

  - Jest wiele dobra w człowieku, w świecie, w sercach ludzi - dodał ksiądz biskup Tomasik.

  Na podsumowaniu w „Hubalu” nie było samych beneficjentów. Jak mówili organizatorzy, są to często ludzie starzy, schorowani. Zamiast przyjeżdżać do Zespołu Szkół - w domu odbiorą paczki.
  W gronie gości w „Hubalu” byli także strażacy, wśród nich Paweł Tuzinek z OSP Skaryszew.

  - Jako prezes powiatowych struktur OSP zwróciłem się też do wszystkich strażaków w powiecie radomskim. Druhowie pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel - mówił nam naczelnik Paweł Tuzinek.


  Akcja po raz ósmy  W setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski ruszyła ósma edycja akcji „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”. To wyjątkowa inicjatywa społeczna, która pod swoim szyldem gromadzi wolontariuszy. Głównym celem jest przygotowanie paczek, w których znajdą się żywność, ale też i ciepłe koce lub odzież. W paczce mogą prócz najpotrzebniejszych rzeczy, znajdują się również podarunki od serca. Są tam kartki świąteczne, listy do weteranów, laurki.


  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  Powiedział mamie, że nie przyjedzie na Święta, a potem zrobił jej niespodziankę. Jak zareagowała? (STORYFUL/x-news)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>