Piłkarze Radomiaka Radom przegrali pierwszy sparing z Jagiellonią Białystok. Zieloni prowadzili, ale ostatecznie przegrali jedną bramką

Radosław Olchowski
Piłkarze Radomiaka Radom rozegrali pierwszy przedsezonowy sparing.
Piłkarze Radomiaka Radom rozegrali pierwszy przedsezonowy sparing. archiwum radomiak.pl
Pierwszy przedsezonowy sparing Radomiaka Radom nie wyszedł zespołowi trenera Constantina Galcy. Radominie rywalizowali z Jagiellonią Białystok i ostatecznie przegrali 2:1.

Sparing. Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom 2:1 (1:1)

Bramki: Romańczuk (19.), Imaz (53) – Luizao (3.).

Początek należał do Radomiaka, który po 180 sekundach prowadził w tym sparingu. Błąd w środkowej strefie wykorzystał Luizao. Gracz Zielonych przejął piłkę w środku pola, potem zaszalał z futbolówką, która ostatecznie, ku rozpaczy bramkarza Zlatana Alemorowicia, wpadła do siatki.

Wyrównać próbował Taras Romańczuk, który strzelał, ale niecelnie. Ten sam zawodnik zdobył jednak gola w kolejnej akcji Jagi. Po rzucie rożnym Romańczuk wcelował do siatki radomian.

W dalszej części pierwszej połowy gospodarze wręcz powinni prowadzić. Bliscy szczęścia byli Tomasz Kupisz i Dominik Marczuk. W obu sytuacjach bramkarz Radomiaka Filip Majchrowicz nie dał się zaskoczyć.

Jeszcze przed przerwą ładną akcją popisał się Krystian Okoniewski. Młody piłkarz Zielonych uderzył a z dystansu, ale Alemorović zdołał zablokować ten strzał.

Po przerwie w obu zespołach nastąpiło sporo zmian. Niemniej jednak to Jagiellończycy zaproponowali kluczową akcję. W 53 minucie piłkę przejął Jesus Imaz. Oszukał bramkarza Radomiaka Krzysztofa Bąkowskiego i trafił do siatki.

Radomianie nie zamierzali odpuścić. Wiele groźnych akcji inicjował Edi Semedo. Nowy gracz Radomiaka wykładał piłki kolegom, którzy jednak byli nieskuteczni. Jak choćby Daniel Pik, który w końcówce meczu zmarnował wyborną okazję. Jego strzał okazał się za słaby i golkiper Jagiellonii spokojnie wybronił zapędy gracza z Radomia.