PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom wygrał ze Śląskiem Wrocław pod dwóch golach Mauridesa. Wrocławianie obejrzeli trzy czerwona kartki!

Filip Węglicki
Mecz Radomiaka ze Śląskiem.
Mecz Radomiaka ze Śląskiem. Filip Węglicki
W sobotę, 15 października, Radomiak Radom grał ze Śląskiem Wrocław na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu. Do przerwy na tablicy wyników był remis. Druga połowa była niezwykle emocjonalna. Radomiak strzelił dwa gole wygrywając 2:0, a Śląsk kończył mecz w ósemkę po trzech czerwonych kartkach.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Śląsk Wrocław. Radomianie wygrali bardzo ważne spotkanie

Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
Bramka: Maurides 91 minuta i 97 minuta.
Radomiak: Kobylak - Cichocki, Rossi, Justiniano (81. Pawłowski), Grzybek, Łukasik (46. Maurides), Luizao, Alves, Machado (88. Feliks), Semedo (73. Lenadro), Abramowicz.
Śląsk: Leszczyński - Poprawa, Verdasca, Gretarsson (46. Janasik), Garcia, Bejger, Olsen, Schwarz, Nahuel (62. Bergier), Yeboah (62. Quintana), Exposito (71. Rzuchowski).
Sędziuje: Łukasz Kuźma (Białystok).
Żółta kartka: Rossi, Machado, Kobylak (Radomiak), Poprawa x2, Quintana, Verdasca x2 (Śląsk)
Czerwona kartka: Bejger 63 minuta Poprawa 90 minuta, Verdasca 95 minuta (Śląsk)

Zobaczcie zdjęcia z meczu Radomiaka ze Śląskiem:

Po 5 minutach od rozpoczęcia gry na boisku niewiele się dzieje. Machado przeprowadził akcję lewą stroną boiska, podał do Abramowicza, ale ten niecelnie dorzucił piłkę. Śląsk wykonywał rzut wolny z 30 metrów, ale defensorzy radomskiego zespołu wybili futbolówkę.

W 11 minucie żółtą kartkę za faul na Machado otrzymał Poprawa. Alves jednak niecelnie dośrodkowywał z 30 metrów.

W 14 minucie Schwarz próbował strzelać na bramkę Radomiaka nożycami. Uprzedził go Grzybek wybijając na rzut rożny, któy nie przyniósł efektów Śląskowi. Nahuel strzelił obok bramki.

Groźny rzut wolny dla Śląska Wrocław w 25 minucie po faulu Daniela Łukasika na Exposito. Jednak wrocławianie nieumiejętnie dośrodkowali futbolówkę.

W 30 minucie Yeboah z 20 metrów strzelał na bramkę Radomiaka, piłka minęła słupek minimalnie.

W 35 minucie Raphael Rossi otrzymał żółtą kartkę na napastniku Śląska Wrocław. To oznacza, że Brazylijczyk zobaczył czwarty żółty kartonik i nie zagra w kolejnym meczu z Piastem Gliwice 24 października. Dośrodkowanie po faulu Rossiego bez zagrożenia.

Groźny strzał w 40 minucie oddany przez Yeboaha. Kobylak jednak poradził sobie ze strzałem i wybił na rzut rożny. Po dośrodkowaniu nie było zagrożenia, piłkę wybili gracze Radomiaka.

Do pierwszej połowy sędzia Kuźma doliczył dwie minuty.

Gretarsson, obrońca Śląska opatrywany przez sztab medyczny. Po starciu z jednym z radomskich graczy poleciała krew.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry Machado uderzał bardzo groźnie z woleja z 16 metrów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramkarz Śląska sparował piłkę na poprzeczkę. Kolejny rzut rożny był nieudany.

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

Rozpoczęła się druga połowa. Zmiana w drużynie Śląsk. Janasik zmienił Gretarssona. Zmiana nastąpiła również w barwach Radomiaka. Maurides zmienił Łukasika.

W 52 minucie żółty kartonik otrzymał gracz Śląska - Verdasca.

59 minuta. Kibice skandują "Leo, Leo, Leo" domagając się gry Lenadro Rossiego.

62 minuta. Dwie zmiany w Śląsku. Yeboah i Leiva opuszczają boisko. Wchodzą Bergier i Quintana.

W 63 minucie groźne dośrodkowanie wrocławian i strzał Exposito ponad bramką.

63 minuta. Czerwona kartka dla Bejgera! Obrońca gości faulował Machado, który wyszedłby sam na sam z bramkarzem!

67 minuta. Mnóstwo niedokładności w szeregach gości. Radomiak mocno atakuje. Machado strzelał z 16 metrów, trafił w słupek.

W 70 minucie ponownie strzelał Machado, ale niecelnie i ponad bramką.

W 72 minucie boisko opuścił boisko napastnik gości - Exposito, którego zmienił Rzuchowski.

73 minuta. Boisko opuścił Semedo, w szeregach gospodarzy pojawił się Leandro. Chwilę później kartkę otrzymał Machado.

W 81 minucie kolejna zmiana w Radomiaku. Pawłowski zmienił Justiniano.

Po 20 minutach od czerwonej kartki dla gracza Śląska niewiele się zmieniło. Radomiak próbuje atakować, ale nieporadnie, mało dokładności w szeregach Zielonych.

87 minuta - duże zamieszanie w polu karnym Śląska. Lenadro, Alves i Abramowicz próbowali strzelać po dośrodkowaniu Machado, ale niecelnie. Ostatecznie sędzia odgwizdał spalony. Gracze Radomiaka alarmowali, że Alves przy strzale był faulowany.

88 minuta. Feliks zmienia Machado.

90 minuta. Druga żółta kartka dla Poprawy. Śląsk Wrocław kończy mecz w dziewiątkę.

5 minut doliczone do drugiej połowy.

91 minuta. GOOOOOOOOL. Maurides strzelcem gola po wrzutce z rzutu rożnego!
Alves wrzucił z rzutu rożnego piłkę, strzelał Maurides, piłka odbiła się od obrońcy Śląska, następnie Brazylijczyk dobił celnie.

95 minuta. Zamieszanie na boisku. Kobylak ujrzał żółtą kartkę, a także Quintana. Verdasca drugą czerwoną, Śląsk kończy mecz w ośmiu!

97 minuta. GOOOOOL dla Radomiaka. Ponownie Maurides, który wykorzystał sytuację sam na sam z Leszczyńskim.

Koniec meczu. Radomiak wygrał pierwszy raz od 10 września i przeskoczył w tabeli sobotniego rywala z Wrocławia. Obecnie podopieczni Mariusza Lewandowskiego zajmują jedenaste miejsce w tabeli.

Kontuzje zawodników Radomiaka

Jak informuje oficjalna strona klubowa Radomiaka Radom, Thabo Cele doznał kontuzji na treningu, dlatego znajduje się dziś poza kadrą meczową, podobnie jak między innymi Filipe Nascimento czy Daniel Pik. W rezerwie Zielonych pozostają: Ojrzyński, Jakubik Pawłowski, Matos, Nowakowski, Leandro, Sokół, Feliks, Maurides.

Zieloni będą szukali przełamania po niefortunnej serii trzech porażek ligowych z rzędu. Kolejny rywal Radomiaka, Śląsk jest o dwie pozycje wyżej w tabeli nad radomskim zespołem.

Daniel Pik nie zagra z powodu urazu, którego doznał w spotkaniu z Lechem Poznań. Dawid Abramowicz, Filipe Nascimento i Michał Feliks ostatnio też mieli problemy zdrowotne. Nascimento i Abramowicz w czwartek wznowili treningi. Po karencji za żółte kartki wraca natomiast Pedro Justiniano.

Dla podopiecznych Mariusza Lewandowskiego to bardzo ważne spotkanie, bo Radomiak po dwunastu kolejkach zajmuje dopiero 13 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Atmosfera staje się już napięta i tak potrzebny w zespole i wśród kibiców spokój może zapewnić tylko wygrana ze Śląskiem Wrocław.