Porażka AZS-u Politechniki

Jerzy Stobiecki
Bartłomiej Dąbrowski (z piłką) oraz pozostali zawodnicy AZS Politechnika Radomska nie sprostali ekipie MTS Chrzanów, a po meczu nie chcieli komentować wyniku. P. Mazur
W szóstej kolejce spotkań I ligi grupy B AZS Politechnika Radomska Radom uległa 24:34 MTS Chrzanów.

Przerwa w rozgrywkach I ligi nie wpłynęła korzystnie na radomskich szczypiornistów. W hali nie pojawił się w ogóle kontuzjowany bramkarz Karol Drabik, a grający w sobotę zawodnicy nie zachwycili formą.

Początek spotkania nie zapowiadał klęski "akademików". Po osiemnastu minutach gry podopieczni Aleksandra Malinowskiego prowadzili 9:6 i wydawało się, że kontrolują sytuację na boisku. Szybko okazało się, że to jedynie pozory. Radomianie w ciągu kolejnych ośmiu minut stracili pięć bramek, nie odpowiadając żadną. Po dramatycznym pościgu "akademicy" zdołali doprowadzić do wyrównania i zachowali je do przerwy.

Druga odsłona meczu zaczęła się od trzybramkowej serii ekipy z Chrzanowa. Gospodarze zdołali zmobilizować się i rozpocząć pogoń, ale zaczęli popełniać błędy. Długie podania, które miały otwierać drogę do bramki rywali, były z łatwością przechwytywane przez zawodników z Chrzanowa. Gdy radomianom udało się już dotrzeć pod bramkę gości, ich rzuty trafiały albo w bramkarza, albo przelatywały nad poprzeczką.

A przyjezdni stale powiększali przewagę. Na kilka minut przed zakończeniem spotkania stało się jasne, że to goście wygrają i to wysoko, a ostatnią bramkę zdobyli niemal równo z dźwiękiem syreny kończącej spotkanie. Po dotkliwej porażce ani zawodnicy, ani trenerzy nie mieli ochoty na komentowanie występu.

AZS Politechnika Radomska - MTS Chrzanów 24:34 (13:13)

Politechnika: Kowalski, Guzik - Mroczek 6, Sieczka 4 (3 z karnych), Kalita 3, Cupryś 3, Świeca 2, Dąbrowski 2, Kulik 2, Przykuta 2, Stegliński 0, Ziętkowski 0, Kanar 0. Kary: 6 minut.
MTS: Rokita, Baliś, Walas - Skoczylas 8 (1 z karnego), Kruczek 8 (1), Kozłowski 6, Zdun 3, Pytlik 3, Odynokow 3, Bugajski 1, Biłko 0, Knapik 0, Piekarczyk 2, Garliński 0. Kary: 12 minut. Czerwona kartka: Odynokow (33 minuta).
Sędziowali: Igor Dębski, Artur Rodacki (Kielce). Widzów: 150.

W innych meczach: AZS AWF Biała Podlaska - AZS AWF Katowice 38:34, Wisła Sandomierz - Stal Mielec 27:41, Powen Zabrze - Żagiew Dzierżoniów 35:27, Gwardia Opole - Viret Zawiercie 31:27, Vive II Kielce - ASPR Zawadzkie 27:26.
1. Stal 6 12 221:167
2. Zabrze 6 12 179:141
3. Gwardia 6 10 175:136
4. Chrzanów 6 8 196:174
5. Żagiew 6 6 187:181
6. Viret 6 6 160:167
7. POLITECHNIKA 6 5 151:164
8. Zawadzkie 6 4 180:184