PreZero APR Radom z wicemistrzostwem Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej!

Sylwester Szymczak
Janusz Włoskiewicz/ APR Radom
Zabrakło tak niewiele do mistrzostwa, ale srebro też jest niesamowitym sukcesem. Prezero APR Radom wywalczył drugie miejsce w mistrzostwach Polski juniorek w piłce ręcznej.

Turniej Final Four rozgrywany był w Radomiu. W piątkowym meczu radomianki w świetnym stylu pokonały Victorię Świebodzice. Już do przerwy miały przewagę sześciu bramek.

PreZero APR Radom - MKS Victoria Świebodzice 31:23 (15:9)
Radom : Białek, A. Gwarek, Bąk - Krzymowska 10, Janczyk 7, Rybak 5, Mazurkiewicz 4, Machnio 3, Baczewska 1, Piaseczna 1, Weronika Dymińska, Czarnecka, Ciszek, Wioletta Dymińska, Waśkiewicz, Rolek, M. Górka, H. Górka
MVP Mecu została Agata Gwarek.

W drugim półfinale Pogoń Zabrze - MTS Kwidzyn 30:24.

W sobotę najpierw rozegrany został mecz o trzecie miejsce. Victoria Świebodzice pokonała Kwidzyn 30:24.
Potem rozegrany był finał, w którym Pogoń Zabrze pokonała Prezero APR Radom 26:25. Co ciekawe na minutę przed końcem radomianki prowadziły 25:24, straciły gola i ostatnia minuta była emocjonująca. Najpierw piłkę stracły radomianki i przyjezdne miały swoją okazję. Na 14 sekund przed końcem Pogoń zdobyła bramkę. W ostatniej sekundzie Michalina Machnio miała jeszcze rzut wolny, ale zabrzańska bramkarka obroniła. APR przegrała, ale srebrne medale to również wielkie osiągnięcie.
PreZero APR Radom – Pogoń 1945 Zabrze 25:26 (16:12)

PreZero: Gwarek – Machnio 7, Mazurkiewicz 4, Janczyk 3, Krzymowska 2, Ciszek 0, Dymińska Wioletta 0, Rybak 9, Dymińska Weronika 0.