Złoto i brąz dla reprezentantów Optimy Radom na zakończenie lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów. Zobacz zdjęcia

Radosław Olchowski
Mateusz Gos z Optimy Radom mistrzem Polski w biegu na 5000 metrów.
Mateusz Gos z Optimy Radom mistrzem Polski w biegu na 5000 metrów. Optima Radom
Zawodnicy Optimy Radom, Mateusz Gos zdobył złoty medal, a Martyna Kotwiła - brązowy, na zakończenie 99. lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów.

Reprezentanci Optimy Radom zdobyli złoto i brąz na zakończenie lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów

99 mistrzostwa Polski seniorów odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. W trzecim i ostatnim dniu mistrzostw zawodniczki i zawodnicy Optimy mieli kilka szans na czołowe miejsca.

Fantastycznie spisał się Mateusz Gos, który w biegu na 5000 metrów zdobył złoto. Radomianin zrobił to w pięknym stylu. Już na drugim okrążeniu objął prowadzenie i nie oddał pierwszego miejsca do końca rywalizacji. Średniodystansowiec z Radomia uzyskał 13:54,59. Inni radomianie w tej konkurencji Szymon Kulka (14:23,64) i Rafał Gontarczyk (14:51,61) zajmowali odpowiednio 7 i 14 miejsce.

Tymczasem dorobek medalowy Optimy podsumowała Martyna Kotwiła, która w finale biegu na 200 metrów zdobyła brązowy medal. Sprinterka radomskiego klubu uzyskała czas 23,12, co jest jej najlepszym wynikiem na tym dystansie w tym sezonie. Dystans najszybciej pokonała Natalia Kaczmarek (22,86, Podlasie Białystok), druga była Kristsina Tsimanouskaya (22,89 AZS AWF Warszawa).

Tymczasem w finałowym biegu na 110 metrów przez płotki startował Olgierd Michniewski. Radomski lekkoatleta zajął 4. miejsce (14,12). Z kolei w finale konkursu skoku w dal Julia Adamczyk była siódma. W najlepszej próbie uzyskała (5,93 metra).

Przypomnijmy, że wcześniej lekkoatleci Optimy postarali się o cztery medale. Złote przypadły Izabeli Smolińskiej na 400 metrów przez płotki oraz sztafecie pań 4x100 metrów. Z kolei srebrne krążki wywalczyli: Aneta Rydz w skoku w dal i Dawid Krzemiński w trójskoku. Radomski klub uplasował się na 4. miejscu w klasyfikacji medalowej.