Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przy ulicy Wiślanej w Zwoleniu powstanie chodnik. Jest umowa z wykonawcą i duże dofinansowanie

OPRAC.:
Patryk Samborski
Patryk Samborski
Od lewej: wojewoda mazowiecki - Tobiasz Bocheński i starosta zwoleński - Stefan Bernaciak podpisują umowę na budowę chodnika przy ulicy Wiślanej w Zwoleniu.
Od lewej: wojewoda mazowiecki - Tobiasz Bocheński i starosta zwoleński - Stefan Bernaciak podpisują umowę na budowę chodnika przy ulicy Wiślanej w Zwoleniu. Starostwo Powiatowe w Zwoleniu
Przy ulicy Wiślanej w Zwoleniu wybudowany zostanie nowy chodnik. Jest już wybrany wykonawca inwestycji, a 30 listopada starosta Stefan Bernaciak i wicestarosta Waldemar Urbański wraz ze skarbnik powiatu Elżbietą Lange, podpisali umowę z przedstawicielami Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na dofinansowanie budowy.

Przy ulicy Wiślanej w Zwoleniu powstanie chodnik

Projekt modernizacji ulicy Wiślanej będzie realizowany przy znaczącym wsparciu finansowym z Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, które wyniesie 274 tysięcy 642 złotych. Pieniądze zostały przyznane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a 30 listopada została podpisana w tej sprawie stosowna umowa.

Jestem niezwykle zadowolony z faktu, że nasza inicjatywa dotycząca budowy chodnika na ulicy Wiślanej w Zwoleniu otrzymała tak znaczące dofinansowanie. To pokazuje, że nasze wysiłki w dążeniu do poprawy infrastruktury drogowej są doceniane zarówno na szczeblu lokalnym, jak i rządowym. Dzięki wsparciu finansowemu możemy zrealizować projekt, który ma ogromne znaczenie dla społeczności Zwolenia. Budowa tego chodnika to nie tylko kwestia estetyki czy wygody. To przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa naszych mieszkańców

– mówi starosta zwoleński Stefan Bernaciak.

Warto dodać, że w kosztach budowy chodnika, oprócz samorządu powiatu zwoleńskiego, będzie też uczestniczyć gmina Zwoleń, na terenie której położona jest ulica.

Przypomnijmy, 15 listopada tego roku samorząd powiatu podpisał umowę z wykonawcą. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił Zakład Usług Administracyjno-Budowlanych Karol Liberski ze Zwolenia. Prace budowlane, które wyceniono na kwotę 346 tysięcy 164 złotych ruszą wiosną i zakończą się do 15 czerwca 2024 roku.

Ciąg dla pieszych i wjazdy do posesji

Zakres robót obejmuje budowę chodnika o szerokości 2 metrów i długości 390 metrów, wraz z wjazdami, wykonanego z kostki brukowej. Dodatkowo, powstanie nowe przejście dla pieszych z hybrydowym oświetleniem solarno-wiatrowym, łączące istniejący chodnik z nowo projektowanym. Wprowadzone zostanie również nowe oznakowania pionowe i poziome jezdni, zwiększające bezpieczeństwo na tym odcinku drogi. – Nowy odcinek chodnika zagwarantuje bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się pieszych. Cieszymy się, że dzięki skutecznemu sięganiu po środki zewnętrzne możemy realizować projekty, które mają realny wpływ na poprawę życia mieszkańców powiatu – podsumowuje wicestarosta Waldemar Urbański.

Regularne inwestycje w ciągi dla pieszych

Przypomnijmy, że zarówno Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, jak u Urząd Miejski sukcesywnie budują i remontują chodniki na terenie miasta. Rok temu, za ponad ćwierć miliona złotych, powstał między innymi 332-metrowy odcinek ciągu dla pieszych przy ulicy Kopernika. Wybudowany został też chodnik o długości 195 metrów przy ulicy 550-lecia, on od ul Mickiewicza do ulicy Czachowskiego. W ramach inwestycji przebudowane zostały też istniejące zjazdy do posesji i wybudowane nowe.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie