Radom. Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Rafa...

  Radom. Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Rafa 2017”. Koncert galowy bez pierszych miejsc

  tnt

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Laureaci festiwalu „Rafa”. Od lewej: Amelia Kiełbasa, Julia Fiodorow, Robert Krzyżanowski oraz artystki z zespołu Outsiders.
  1/25
  przejdź do galerii

  Laureaci festiwalu „Rafa”. Od lewej: Amelia Kiełbasa, Julia Fiodorow, Robert Krzyżanowski oraz artystki z zespołu Outsiders. ©Joanna Gołąbek

  Jeden z najstarszych festiwali piosenki żeglarskiej w Polsce w tym roku nie przyniósł zwycięzców. Milośnicy szant bawili się na trzech koncertach.
  „Rafa” zaczęła się przesłuchaniami konkursowymi w sobotę w Domu Kultury Idalin. Wieczorem placówka zaprosiła na koncert, w którym wystąpili zaproszeni goście: zespół The Tamblers oraz Marek Szurawski. Podróżnik przywiózł ze sobą niecodzienną wystawę „Rwij ten fał”, która pokazywała historię i czas kliprów - najpiękniejszych i najszybszych żaglowców w historii - a zarazem czas „ludzi z żelaza na drewnianych statkach”, którzy podciągnęli swoje rzemiosło do rangi sztuki i przekazali nam prawdy życia, aktualne do dziś.
  Swoje opowieści ilustrował utworami muzycznymi. Wystawę można było również oglądać w niedzielę, podczas koncertu galowego w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Wieczorny koncert zakończył występ zespołu Poszedłem na Dziób. Po koncercie na Idalinie festiwal przeniósł się do „Tawerny festiwalowej”, czyli restauracji Teatralna, gdzie odbył się koncert Open Stage.

  W niedzielę o godzinie 17 w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej odbył się koncert Galowy, podczas którego wystąpili laureaci festiwalu Rafa 2017 Amelia Kiełbasa, Julia Fiodorow oraz Robert „Robi” Krzyżanowski. Po występie laureatów odbyło się odczytanie protokołu Jury oraz wręczenie nagród. W kategorii dziecięcej nie przyznano miejsca pierwszego i drugiego. Trzecie miejsce zajęły: Amelia Kiełbasa i Julia Fiodorow. W kategorii powyżej 18 lat trzecie miejsce zajął Robert „Robi” Krzyżanowski, zaś drugie zespół Outsiders. Pierwszego miejsca nie przyznano. Tym samym jury nie nominowało nikogo do występu na festiwalu „Shanties” w Krakowie. Nagrodę specjalną za autorskie utwory otrzymał Paweł Kresiński. W sumie do konkursu zgłosiło się dziewięciu wykonawców. Statuetki dla wykonawców wykonała i ufundowała radomska firma Trimet.

  Potem koncert zagrali goście, Zejman i Garkumpel oraz Mechanicy Szanty. Zakończeniem festiwalu było wspólne odśpiewanie piosenki kończącej każdą imprezę żeglarską, czyli „Pożegnania Liverpoolu”. Organizatorzy już zapraszają na kolejny festiwal - dopiero za rok.
  Zobacz galerię

  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect


  Zobacz także: Benefis twórczości radomianina Piotra Dąbrówki

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia