MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radom. W Elektrowni zapowiada się ciekawy artystyczny rok

Barbara Koś
Ciekawy rok artystyczny zapowiada dyrekcja radomskiej Elektrowni.
Ciekawy rok artystyczny zapowiada dyrekcja radomskiej Elektrowni. Szymon Wykrota
Interesujące propozycje dla miłośników sztuki współczesnej przygotowuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ulicy Kopernika 1 w Radomiu.

Już 3 lutego otwarta zostanie wystawa prac profesora Jacka Jagielskiego z Poznania. Będzie to pokaz trzech obiektów, które zostały specjalnie przygotowana na prezentacje w Elektrowni. Wystawa zatytułowana „Ulotna trwałość horyzontu” realizowana jest wspólnie z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i tam pokazana będzie szersza ekspozycja prac Jagielskiego.Artysta zaprezentuje intrygujące, hybrydalne przedmioty, które cechuje skondensowana, wyrazista forma i doskonale zbalansowana kompozycja. Są to trudne do określenia konstrukcje, sytuacje pozornie nierealne, niepraktyczne, nieistniejące w życiu codziennym, a jednocześnie oczywiste. Warto będzie je zobaczyć.

Druga wystawa otwarta także 3 lutego to prezentacja prac i działań Julii Kurek. To artystka wizualna młodego pokolenia, performerka, autorka prac wideo i instalacji,absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Fascynuje ją ludzkie ciało. W jej performance'ach pełni ono rolę komunikatu, za pomocą którego bada kondycję współczesnego człowieka uwikłanego w historię, stereotypy i kulturowe schematy, naruszające jego cielesną autonomię. Trzeba to zobaczyć samemu.

18 lutego pokazany będzie dorobek twórczy Andrzeja Mitana. Andrzej Mitan, pracownik Elektrowni, to polski artysta interdyscyplinarny i konceptualny, wokalista, kompozytor, performer, artysta wizualny, happener, poeta dźwięku, wydawca płyt artystycznych. Jedna z najbardziej oryginalnych i zjawiskowych postaci polskiej wokalistyki i artystycznego performance'u. Jego aktywność twórcza nie mieści się w żadnym nazwanym kanonie przedstawień sztuki. Wernisaż zapowiada się interesująco.

19 maja, z okazji Nocy Muzeów, planowane jest otwarcie wystawy belgijskiego artysty Aleksandra Danga „Dancing Flowers”. A jesienią przypada stulecie Awangardy. Stąd wystawa”Od Malewicza do Strzemińskiego”. A zaraz po niej wystawa 34. Pleneru Artystów Posługujących się Językiem Geometrii. I " 12 prac" Andrzeja Jakuba Olejniczaka, polskiego artysty mieszkającego w Stanach Zjednoczonych.

Trzeba też podkreślić, że Elektrownia wzięła udział w projekcie „Kultura a nowa polityka regionalna”. Z badania Obserwatorium Kultury wynika, że Elektrownia razem z Teatrem Powszechnym i Resursą znajduje się wśród trzech najważniejszych instytucji kultury Radomia. Aby radomianie częściej ją odwiedzali, zwiększy się w tym roku praca edukacyjna- zapowiada dyrekcja Elektrowni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie