Radomiak Radom kontra Korona Kielce w sparingu dwóch klubów PKO BP Ekstraklasy. Radomiak wygrał 3:0

Maciej Kwiatkowski
Mecz sparingowy Radomiak Radom - Korona Kielce na obiektach Akademii Radomiaka. Więcej na kolejnych zdjęciach Maciej Kwiatkowski
Piłkarze Radomiaka Radom podjęli Koronę Kielce w meczu kontrolnym. Mecz odbywał się w centrum treningowym Akademii RKS Radomiak Radom na Koniówce. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Radomiaka. Zobacz zapis relacji na bieżąco jaką prowadziliśmy od godziny 12, na portalu www.echodnia.eu

Radomiak Radom - Korona Kielce 3:0 (2:0)

Bramki: Rafał Wolski 19, Jan Grzesik 28, Dominik Sokół 69
Radomiak Radom: Koptas - Grzesik, Jakubik, Cichocki, testowany - Luizao, Ouattara, Wolski, Peglow, Jordao - Leandro oraz Kikolski, testowany, Pik, Okoniewski, Sokół, Zimovski.
Korona Kielce: (I połowa) Xavier Dziekoński - Hubert Zwoźny, Igor Kośmicki (od 27 Jakub Kowalski), Miłosz Trojak, Konrad Matuszewski - Jakub Konstantyn (od 27 Radosław Seweryś), Miłosz Strzeboński, Oskar Sewerzyński, Danny Trejo, Daniel Bąk - Jewgienij Szykawka. (II połowa) Rafał Mamla - Radosław Turek, Piotr Malarczyk, Marcel Pięczek, Dawid Błanik, Adam Chojecki (71 Kacper Czepielik), Shuma Nagamatsu, Yoav Hofmeister, Mariusz Fornalczyk, Adrián Dalmau, zawodnik testowany.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu w Radomiu, Radomiak - Korona

13.52 W drugiej połowie mecz się wyrównał, Korona Kielce stworzyła kilka groźnych sytuacji, były groźne strzały ale dobrze bronił nowy bramkarz Radomiaka Maciej Kikolski.

13.50 Koniec meczu - Radomiak Radom - Korona Kielce 3:0

13.43 W 85 minucie meczu składna akcja Radomiaka Radom. Z prawej strony Dominik Sokół oddał centrostrzał, piłka przeleciała wzdłuż bramki ale żaden z piłkarzy miejscowej drużyny nie zdołał jej skierować do siatki.

13.41 W 83 minucie bardzo groźnie atakowała Korona. Bardzo aktywny Fornalczyk wypracował sobie świetną sytuację ale jego strzał obronił Kikolski przenosząc piłkę nad poprzeczką. Chwilę potem z rzutu rożnego dośrodkowywał Błanik, strzelał Dalmau ale Kikolski instynktownie obronił.

13.35 W połowie drugiej połowy sędzia zarządził przerwę na picie wody.

13.34 Trzeci gola dla Radomiaka! W 69 minucie akcja dwóch zawodników, którzy weszli w drugiej połowie. Pik dośrodkował na dalszy słupek w kierunku Sokoła, ten zamknął akcję uderzając głową nie do obrony.

13.25 W 63 minucie żółta kartka dla Fornalczyka z Korony za faul na Luizao z Radomiaka

13.20 W 55 minucie strzelał Daconu z Korony, ale nie udało mu się pokonać bramkarza Radomiaka.

13.13 W 47 minucie sam na sam z bramkarzem Radomiaka był Fornalczyk ale nie udało mu się go pokonać.

13.10 Piłkarze obu drużyn rozpoczęli drugą połowę. Trener Korony Kielce Kamil Kuzera przeprowadził aż osiem zmian, między innymi w bramce za Dziekońskiego stanął Mamla. W Radomiaku tylko dwie zmiany ale jedna z nich bardzo ważne - w bramce zadebiutował pozyskany właśnie z Legii Warszawa bramkarz Maciej Kikolski, na szpicy Leonardo Rocha zastąpił Leandro.

12.50 Koniec pierwszej połowy, Radomiaka Radom - Korona Kielce 2:0

12.47 W 44 minucie pierwsza groźniejsza akcja Korony Kielce i...gol, którego nie uznał sędzia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył stoper Korony Kielce Miłosz Trojak i pokonał bramkarza Radomiaka. Sędzia gola nie uznał, dopatrzył się faulu Trojaka na jednym z obrońców Radomiaka.

12.43 Ogromna przewaga piłkarzy Radomiaka, mecz niemal cały czas toczy się na połowie Korony Kielce.

12.37 Piłkarze Radomiaka po raz drugi próbowali wymusić rzut karny, Sądzie ukarał Leandro żółta kartką.

12.30 W 28 minucie 2:0 dla Radomiaka. Kolejna składna akcja miejscowych , tym razem lewą stroną, Po wymianie kilku podań, Leandro zagrał piłkę w kierunku pola karnego. Tam dopadł do niej Rafał Wolski - jego mocny strzał pięknie obronił Dziekoński, ale wybił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Jan Grzesik i podwyższył na 2:0.

12.17 W Radomiu tropikalne warunki, w połowie pierwszej połowy sędzia zarządził przerwę na picie wody.

12.20 W 18 minucie po składnej akcji Radomiaka Leandro zagrał prostopadłą piłkę, Rafał Wolski wyszedł sam na sam z Dziekońskim i strzelił w długi róg. 1:0 dla Radomiaka

12.17 Groźmy strzał Wolskiego zza pola karnego, piłka przeleciała o metr od bramki Korony.

12.15 Wolski padł na polu karnym Radomiaka, sędzia nie podyktował karnego mimo protestów piłkarzy Radomiaka.

12.10 Mecz toczy się w spokojnym tempie. Przez [pierwsze 10 minut ani Dziekoński w bramce Korony Kielce ani Koptas w bramce Radomiaka nie musieli interweniować.

W zespole Radomiaka ma nie zagrać Rafael Rossi , który jeszcze nie wrócił z wakacji. Jego miejsce po raz pierwszy na stoperze zajął Damian Jakubik. Ponadto trener Bruno Baltazar nie może skorzystać z Robert Alvesa, kóry podczas wtorkowego treningu nabawił się urazu.

Radomiak Radom rozpoczął w składzie: Koptas - Grzesik, Jakubik, Cichocki, Abramowicz - Luizao, Ouattara, Wolski, Peglow, Joredao - Leandro.

12.01 Rozpoczął się mecz, sędziuje Norbert Chrząstek z Radomia.

O ile dla Radomiaka Radom to pierwszy mecz kontrolny, tak kielczanie mają już za sobą grę towarzyską. Podopieczni Kamila Kuzery w sobotę podejmowali beniaminka PKO Ekstraklasy - Motor Lublin. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Więcej na temat tego meczu przeczytasz tutaj:

Mecz odbywał się będzie w arcytrudnych warunkach pogodowych, bowiem temperatura wynosi około 30 stopni Celsjusza. Zespoły umówiły się na grę dwa razy po 45 minut.

Ciekawa może być obsada bramki w drużynie Zielonych, bowiem żaden z obecnych bramkarzy Radomiaka nie stał pomiędzy słupkami klubu w ekstraklasie. W drużynie Zielonych nie ma już przecież Gabriela Kobylaka, któremu zakończyło się wypożyczenie z Legii Warszawa, ani też Filipa Majchrowicza, bo ten odszedł do Górnika Zabrze.

Tuż przed rozpoczęciem meczu kontrolnego radomski klub poinformował oficjalnie o pozyskaniu Macieja Kikolskiego. To jeden z najbardziej uzdolnionych bramkarzy młodego pokolenia w Polsce.

O tym, że Kikolski zagra w Radomiaku, pisaliśmy tutaj:

W barwach Korony Kielc zobaczymy natomiast prawdopodobnie dwóch nowych piłkarzy: Japończyka Shumę Nagamatsu i Konrada Matuszewskiego. O transferach tych zawodników informowaliśmy tutaj: