Radomiak Radom przegrał z Widzewem 1:3, ale utrzymał się w PKO BP Ekstraklasie. Zobacz relację i zdjęcia z meczu

Radosław Olchowski
Radomiak Radom vs Widzew Łódź 1:3. Mimo porażki Zieloni utrzymali się w PKO BP Ekstraklasie. Dawid Wójcik
W meczu 34. kolejki, ostatniej w PKO BP Ekstraklasie piłkarze Radomiaka Radom podejmowali Widzew Łódź i ponieśli porażkę 1:3. Mimo to Zieloni utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Radomiak Radom – Widzew Łódź 1:3 (1:0)

Bramki: Machado 35. - Alvarez 71., Sachez 73., Kun 90+3.

Radomiak: Majchrowicz - Grzesik, Raphael Rossi, Cichocki, Abramowicz, Semedo (60. Peglov), Kaput, Jorado (79. Luizao), Wagner, Machado (79. Wolski), Leandro Rossi (66.Rocha).

Widzew: Gikiewicz - Milos, Żyro, Ibiza, DaSilva, Hanousek, Alavarez (88. Kun), Di Liberto (65. Klimek), Nunez (46. Jordi Sanchez), Cybulski, Rondić.

Sędziuje: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Ostatnia kolejka PKO BP Ekstraklasy to tzw. Multiliga. Jednocześnie, od godziny 17:30 rozgrywanych jest dziewięć meczow, które wyłonią mistrza Polski, medalistów oraz spadkowiczów. Jeśli chodzi o spadek, to już wiadomo, że z ekstraklasą żegnają się Ruch Chorzów i ŁKS Łódź. Ostatniego spadkowicza poznamy po 19:30, kiedy zakończą się mecze Radomiaka z Widzewem, Korony z Lechem Poznań, czy Warty Poznań z Jagiellonią. Oczywiście poznamy też mistrzów Polski. O to walczą Śląsk Wrocław I Jagiellonia.

A tuż przed meczem Zawsze tam gdzie Radomiak gra...

1 minuta : Od środka boiska zaczął Widzew.
3 minuta: Radomiak wywalczył pierwszy rzut rożny. Z rogu dośrodkowywał Bruno Jordao, ale żaden z jego partnerów nie doszedł do sytuacji strzeleckiej. Gospodarze atakują z impetem. Przez kolejne minuty wręcz nie schodzą z połowy Widzewa.
10 minuta: Radomiak stosuje pressing. Opłaciło się, bo radomianie wywalczyli gałę na wysokości pola karnego. Jan Grzesik znalazł się w dogodnej sytuacji, ale zamiast strzelać, podał do bramkarza Rafała Gikiewicza.
15 minuta: Jest tak gorąco, że sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
16 minuta: Racowisko na trybunach. Arbiter przerwał spotkanie. Po chwili gramy ponownie.
20 minuta: Trzeci rożny dla **Radomiaka. Dośrodkowanie Jordao, ale nikt nie zamykał kąśliwej wrzutki. 27 minuta: Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Arbiter pokazał kartonik Noahowi Di Liberto, który faulował Jordao. 30 minuta: Radomiak remisuje, a Jagiellonia prowadzi z Wartą 3:0. Jeśli tak się skończy Zieloni utrzymają się w ekstraklasie. 32 minuta: Pierwsza akcja w ofensywie Widzewa zakończona strzałem Kamila Cybulskiego. Po rykoszecie Filip Majchrowicz złapał pewnie futbolówkę. 35 minuta: GOL DLA RADOMIAKA: Po dośrodkowaniu Lisandro Semedo najpierw strzelał Leandro Rossi. Nieskutecznie, jednak dobitka Luisa Machado okazała się skuteczna. 45 minuta: Strzał Fabio Nuneza celny, ale zbyt słaby by zaskoczyć Majchrowicza. 45 minuta+2. W odpowiedzi strzelał Michał Kaput. Gikiewicz obronił. 45 minuta+ 3. Koniec I połowy. ** Radomiak prowadzi po golu Machado.

Po pierwszych połowach meczów 34 kolejki. Radomiak ma utrzymanie w ekstraklasie., a na tą chwilę z elity spada korona Kielce, która przegrywa z Lechem w Poznaniu 0:1. Natomiast mistrzostwa bliska jest Jagiellonia, która prowadzi z Wartą 3:0.

II połowa
46 minuta: Od początku drugiej części na boisku w ekipie z Łodzi pojawił się Jordi Sanchez.
50 minuta: Po rzucie rożnym bliski wyrównania był Imad Rondić. napastnik pomylił się o centymetry.
54 minuta: GOL DLA RADOMIAKA?: Szybka akcja Zielonych, dogranie Semedo i Lusi Machado strzela swój dublet?. Drugie trafienie pomocnika radomian w tym meczu? Nie, bo sędzia udaje się do monitora i po analizie VAR nie uznaje gola!

66. minuta: W Radomiu Radomiak nadal prowadzi z Widzewem 1:0, a w Poznaniu Korona wygrya 2:1 z lechem. W tej sytuacji na razie spada Warta Poznań, która przegrywa z Jagiellonią 0:3.
70 minuta: GOL DLA WIDZEWA: Fran Alvarez wykorzystał złe ustawienie defensywy miejscowych i posłał futbolówkę do pustej bramki.
73 minuta: GOL DLA WIDZEWA. Radomiak przestał grać. Widzew to wykorzystuje i po trafieniu Jordi Sancheza prowadzi 2:1.
74 minuta: Bomba po strzale Leonardo Rochy ląduje na poprzeczce!. Nadal 2:1 dla Widzewa.
81 minuta: Rafał Wolski powinien wyrównać, ale nie trafił z kilku metrów w wybornej okazji.
90 minuta: Rzut rożny dla Zielonych. Strzelał Dawid Abramowicz, ale Gikiewicz nie dał się zaskoczyć.
90 minuta+ 3: GOL DLA WIDZEWA: Radomiak przegrał 1:3, bo do siatki w ostatniej akcji meczu wcelował Dominik Kun. Mimo porażki Zieloni utrzymali się w lidze i zajęli 15 miejsce. Z ligi spadła Warta Poznań, która dołączyła do innych spadkowiczów: Ruchu Chorzów i ŁKS -u Łódź. Mistrzem Polski została Jagiellonia Białystok.

Tak zapowiadaliśmy mecz Radomiaka z Widzewem
Radomianie wciąż nie są pewni utrzymania, ale zawodnicy, sztab szkoleniowy i kibice z pewnością wierzą, że po ostatnim gwizdku Zieloni zachowają status ekipy z elity. Zieloni wybiegną na boisko po kilku dniach pracy z nowym trenerem. Wszak po ostatnim przegranym starciu ze Śląskiem Wrocław (0:2) od zespołu został odsunięty Maciej Kędziorek. Jego miejsce zajął Bruno Baltazar. Warto dodać, że sobotnie spotkanie na stadionie przy ulicy Struga obejrzy komplet publiczności, czyli blisko 8,5 tysiąca fanów. Bilety zostały bowiem wyprzedane w przedsprzedaży na długo przed dniem meczowym.

- Nasza drużyna zajmuje obecnie 13. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 38 punktów. Radomianie ciągle nie mają zapewnionego utrzymania. Aby nie oglądać się na rywali, Zieloni muszą przynajmniej zremisować, jednak wszyscy zdają sobie sprawę jak ważny dla Radomiaka jest ten mecz i liczy się w nim tylko zwycięstwo. Z kolei Widzew plasuje się aktualnie na 10. lokacie, mając na swoim koncie 43 oczka. Łodzianie po serii dobrych rezultatów, w ostatnich czterech starciach, trzykrotnie przegrali i zremisowali przed tygodniem u siebie z Lechem Poznań (1:1) – informowała przed tym starciem witryna radomiak.pl.

W zespole Radomiaka zabraknie pauzującego za kartki Damiana Jakubika. Z kolei w Widzewie nie zagrają kontuzjowani: Sebastian Kerk, Bartłomiej Pawłowski oraz Ernest Terpiłowski.