Radomiak Radom w meczu kontrolnym przegrał 0:2 ze Stalą w Mielcu. Rossi Leandro nie strzelił rzutu karnego (ZDJĘCIA)

W meczu kontrolnym dwóch pierwszoligowców, Stal Mielec na własnym pokonała Radomiaka Radom 2:0.

Stal Mielec- Radomiak Radom 2:0 (2:0)
Bramki: Adrian Paluchowski 16, Martin Dobrotka 19.

Radomiak, 1 połowa: Kochalski - Jakubik, Klabnik, Cichocki, testowany, Leandro, Makowski, Banasiak, Karwot, Michalski, Nowak.
Radomiak, 2 połowa: Haluch - Jakubik (55 Chams), Grudniewski, Pietrzyk, testowany (65 Klabnik), Mikita, Makowski (55 Winsztal), Kaput, Karwot (60 Kluska), Michalski (60 Luz), Nowak (60 Sokół).

W radomskim zespole testowany był defensywny zawodnik, były piłkarz Wisły Płock, Korony Kielce.
Nie zagrali w ogóle, napastnik Maciej Górski i obrońca Mateusz Lewandowski. Ten pierwszy dopiero tydzień trenuje z radomską drużyną. Drugi narzeka na drobny uraz. Na boisku nie pojawił się także mimo, że był w Mielcu, Maciej Filipowicz.

Pierwsze minuty meczu należały do Radomiaka. Podopieczni trenera Dariusza Banasika mogli nawet pokusić się o strzelenie gola. Radomianie byli jednak nieskuteczni.
Zapały zielonych szybko ostudzili mielczanie. W ciągu kilku minut zdobyli dwie bramki, po błędach obrony i naszego bramkarza.
W 33 minucie za zagranie piłki ręką w polu karnym, sędzia wskazał na 11 metr. Piłka po atomowym strzale Rossi Leandro trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie strom, dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Radomiak, a konkretnie Patryk Mikita i Michał Kaput. Pod koniec meczu, poprzeczka uratowała Radomiaka od utraty trzeciego gola.

- Rozegraliśmy kolejny mecz kontrolny z bardzo wymagającym rywalem. Straciliśmy dwa gole, po naszych błędach. Przy pierwszym to my wykonywaliśmy rzut wolny, poszła kontra i Stal zdobyła bramkę. Druga po wyraźnym błędzie w kryciu. My też jednak poza rzutem karnym mieliśmy swoje okazje, które nie wykorzystaliśmy. Po tym tygodniu, gdzie mieliśmy osiem mocnych jednostek treningowych, mogliśmy dzisiaj fizycznie trochę słabiej wyglądać. Ale myślę, że powoli będziemy schodzili z obciążeń i wyniki i skuteczność powinny się poprawić - Co do testowanego zawodnika, poprawnie grał w ofensywie, dużo gorzej w defensywie. Zostaje i będzie z nami trenował - mówił po meczu Dariusz Banasik, trener Radomiaka.