Radomiak wygrał z Piasecznem po golach Brazylijczyka Leandro (zdjęcia)

/W.Ł./
Rossi Leandro strzelił trzy gole dla Radomiaka w meczu z Piasecznem
Rossi Leandro strzelił trzy gole dla Radomiaka w meczu z Piasecznem Łukasz Wójcik
3:2 wygrali piłkarze Radomiaka Radom z Klubem Piłkarskim Piaseczno w meczu 23 kolejki mazowieckiej trzeciej ligi.

Bohaterem spotkania jest cała radomska drużyna, która po pechowo przegranych derbach z Bronią Radom w piłkarskim Pucharze Polski na szczeblu Mazowsza po rzutach karnych, bardzo chciała pokonać Piaseczno.
Podopieczni trenera Armina Tomali zagrali bardzo ambitnie, z ogromną wolą walki i nawet stracona pierwsza bramka po strzale samobójczym ich nie podłamała. Wręcz przeciwnie poderwała do walki i w ciągu kilku minut "zieloni" wyszli na prowadzenie.
- Pierwsze 30 minut było bardzo słabe w naszym wykonaniu - mówił po meczu radomski szkoleniowiec.

Po zmianie stron zaczęło się bombardowanie bramki gości. Co kilka chwil dochodziło do groźnych sytuacji pod bramką Piaseczna. O dużym szczęściu może mówić golkiper gości, Konrad Barański, który bronił bardzo szczęśliwie, strzały radomskich piłkarzy, Marcina Figla, Leandro, Pawła Tarnowskigo, Piotra Wlazło, czy Marka Kaliszewskiego. Futbolówka nie chciała wpaść do siatki.

Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla lidera muszą w końcu paść, to goście wyrównali.

Radomiak się nie załamał i niesiony dopingiem kibiców za kilka chwil odzyskał prowadzenie. Całą akcję zainicjował Tarnowski, który wyłożył piłkę do Leandro, a ten tylko dołożył nogę i piłka zatrzepotała w siatce. Końcowe minuty to mądra i rozsądna gra gospodarzy na czele z kapitanem Maciejem Świdzikowskim i trzy punkty zostały w Radomiu.

Wielka szkoda, bo za tydzień w derbach z Orłem Wierzbica nie zagra strzelec trzech goli, który musi pauzować za cztery żółte kartki. Jest natomiast duża szansa, że wróci do gry prawy obrońca, Aleksiej Dubina. Nie ma żadnych szans na powrót do gry, Jacka Moryca.

Składy i statystyki

Radomiak 1910 SA Radom - KP Piaseczno 3:2 (2:1).
Bramki: 0:1 samobójcza 20, 1:1 Leandro 33, 2:1 Leandro 37, 2:2 Matulka 71, 3:2 Leandro 75.