Rekordowy półmaraton w Iłży. Na starcie ponad 200 osób

MN
Na starcie półmaratonu w Iłży stanęło ponad 200 osób. Po zakończeniu biegu zwycięzcy dostali m.in. pamiątkowe puchary. organizator
Tegoroczny półmaraton w Iłży był rekordowy! Na starcie, mimo deszczowej pogody stanęło łącznie ponad 200 osób. To największa liczba w historii iłżeckiej imprezy.

Iłżecki Półmaraton Charytatywny z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznej, czwartej edycji tej imprezy, na starcie stanęła rekordowa liczba ponad 200 osób. - Cieszy, że jest wzrost ilości osób biorących udział w biegu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej. Pogoda była trudna, choć do biegania idealna. Cieszę się, że deszcz nie odstraszył ludzi - mówi Aleksandra Mądzik, ambasadorka półmaratonu w Iłży.

W kategorii mężczyzn najszybszy był Michał Jagieło z Husaria Race Team, który ukończył półmaraton w czasie 01:19:10 i na mecie wyprzedził drugiego Karola Grabdę z Biegiem Radom (01:20:14) i Grzegorza Ziomka z LKS Mielec (01:20:27).

Wśród pań najszybsza była Zuzanna Fijałkowska z AZS AGH Kraków z wynikiem 01:32:14. Na drugim stopniu podium stanęła Aleksandra Mądzik z drużyny "Biegnę, żeby Bartek mógł biegać" (01:41:16), a trzecia była Kinga Brzoskiewicz z Lubieni (01:43:47).

Klasyfikację drużynową wygrała drużyna Biegiem Radom przed Husaria Race Team i BBL Ostrowiec Świętokrzyski.

- Organizacyjnie wyglądało to super, nie widziałam żadnych niedociągnięć. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość punktów nawadniania na trasie i chwała za to organizatorom i wolontariuszom - dodaje Aleksandra Mądzik, której spodobała się trasa iłżeckiego biegu. - Trasa była trudna, zaskoczyła mnie ilość podbiegów, ale przez to fajna, urokliwa. Prowadziła trochę przez miasto, trochę obrzeżami. Wynik tym bardziej cieszy, jeśli nie przychodzi tak łatwo - zaznacza.

W ramach IV Półmaratonu Iłżeckiego rozegrano także tradycyjną Dychę Charytatywną, w której wśród mężczyzn triumfował Przemysław Szymanowski z Triathlon Starachowice (00:35:56) przed Andrzejem Kacprzakiem z Biegiem Radom (00:37:15) oraz Michałem zawadą z KS Ergo (00:37:30). Wśród kobiet najszybsza była Maria Pytel z Triathlon Starachowice (00:43:18) przed Agatą Grabiec-Cywką ze Zwoleń Biega 00:47:01) i Anną Ordyńską ze Skarżyska Kamiennej (00:47:57). W klasyfikacji drużynowej na podium stanęli natomiast KWP Kielce, Biegiem Radom i Zwoleń Biega.

Dochód z opłat startowych zostanie przekazany dla Stowarzyszenia imienia Ojca Pio w Radomiu, które przeznaczy go na budowę hospicjum w Alojzowie.