"Rosa" wygrała na luzie

Sylwester Szymczak
Konrad Kapturski (z piłką) rozegrał bardzo dobry mecz przeciwko drużynie z Kutna. T. Klocek
Koszykarze Rosasportu Radom z dużą łatwością od-nieśli drugie zwycięstwo. "Akademicy" pod Wawelem nie-znacznie przegrali z Cracovią.

Rosasport Radom - AZS Kutno 81:59 (33:12, 21:11, 11:17, 16:19).
Rosasport: Baszak 15, Sosnowik 14, Kapturski 11, Zalew-ski 10, Nikiel 7, Kardaś 7, Gutkowski 6, Wróbel 5, Kogut 4, Podkowiński 2, Mroczek 0, Maj 0.

Rosasport Radom przy wypełnionej kibicami po brzegi hali, odniósł drugie zwycięstwo i znalazł się w czołówce tabeli.

Goście zagrali w tym meczu bez Rajkowskiego i Kubali, czyli dwóch swoich najlepszych graczy. Osłabienie było widać na parkiecie, bo zespół z Kutna od pierwszej syreny wydawał się być słabszy co najmniej o klasę od Rosasportu.

DOSKONAŁY POCZĄTEK

Podopieczni trenera Piotra Ignatowicza już w pierwszej kwarcie pokazali kilka ciekawych akcji, grali dobrze w defensywie, a co najważniejsze zaliczyli wysoką skuteczność.

W drugiej kwarcie radomianie również grali swoje i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Dopiero po przerwie obraz gry nieco się zmienił. Trener Piotr Ignatowicz dał pograć wszystkim zawodnikom. Tempo przeprowadzanych akcji, przez "Rosę" wyraźnie spadło. Goście nieco zniwelowali stratę, ale zwycięstwo radomian nawet na chwilę nie było zagrożone.
Cracovia Kraków - AZS Politechnika Radomska 78:72 (20:21, 18:13, 22:24, 18:14).
Politechnika: Plutka 18, Piros 17, Cetnar 10, Hernik 8, Badeński 8, Sebrala 5, Wiklik 4, J. Wróbel 2, Kulik 0.

SUKCES BYŁ BLISKO

Koszykarzom z Radomia nie wiele brakowało do wygranej. Przez cały mecz żadna z drużyn nie mogła sobie wypracować przewagi większej niż siedem punktów. Jeszcze pod koniec trzeciej kwarty był remis, ale w ostatniej części tego meczu nieco więcej szczęścia i precyzji w rzutach mieli krakowianie.

W innych meczach grupy A: KS Piaseczno - Legia Warszawa 97:60, ŻTS Nowy Dwór - Bonduelle Gniewkowo 79:61, Siden Toruń - Tur Bielsk Podlaski 95:56, Księżak Łowicz - UKS Łęczyce 63:82, Tempcold Warszawa - AZS Olsztyn 97:81.OSSM Sopot - Astoria Bydgoszcz 61:100.

1. Toruń 2 4 184:117
2. Astoria 2 4 184:135
3. Nowy Dwór 2 4 174:136
4. ROSASPORT 2 4 159:126
5. Tempcold 2 4 189:165
6. Piaseczno 2 3 183:162
7. Łęczyce 2 3 166:155
8. Gniewkowo 2 3 163:165