Rosabud pany!

Włodzimierz Łyżwa [email protected]
Alan Urbaniak (z piłką) walnie przyczynił się do zwycięstwa Rosabudu w koszykarskich derbach Radomia. W czwartej kwarcie zdobył 12 z 19 zdobytych punktów w całym meczu. M. Skorupa
Zaledwie 100 kibiców oglądało koszykarskie derby Radomia. Przemysław Kogut i Alan Urbaniak bohaterami zwycięskiego zespołu.

W meczu II ligi koszykarzy, w derbach Radomia, lepszy okazał się Rosabud, który pokonał lokalnego rywala - AZS Politechnika 69:63.

AZS Politechnika Radom - Rosabud Radom 63:69 (19:22, 18:10, 15:14, 11:23)
AZS Politechnika: Plutka 20 (2), Wiklik 15 (1), Kucharski 4, Podkowiński 2, Chojecki 1 oraz Piros 8 (2), Pawlak 7, Mikina 6 (1).
Rosabud: Urbaniak 19 (1), Kapturski 13 (1), Tetlak 11, Kogut 8, Zalewski 6 oraz Ignatowicz 8 (2), Adach 2, Mroczek 2.

Koszykarskie derby Radomia oglądało zaledwie 100 kibiców. Emocji było dość dużo, gorzej było z poziomem spotkania. Na derbach zjawili się między innymi: dyrektorzy Jadaru Radom, Bogdan Domagała i Janusz Stańczuk, znany trener piłkarzy ręcznych Roman Trzmiel, trener piłkarzy nożnych Radomiaka Arkadiusz Skonieczny.
POCZĄTEK DLA AZS...
Mecz rozpoczął się od prowadzenia AZS 4:0. Ale Rosabud szybko się obudził i głównie za sprawą Konrada Kapturskiego wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca pierwszej kwarty. Słabo zagrali podopieczni trenera Roberta Bartkiewicza kolejne dwadzieścia minut. Gdy Marcin Wiklik tuż na początku trzeciej kwarty wyprowadził na najwyższe prowadzenie AZS, 40:32, wydawało się, że Rosabud nie dogoni rywala. Do dobrej gry Wiklika dostosował się Piotr Plutka i "akademicy" cały czas utrzymywali korzystny dla siebie wynik.

...KONIEC DLA ROSABUDU
Od początku czwartej kwarty Rosabud wziął się za odrabianie strat i głównie dzięki znakomitej grze Alana Urbaniaka (12 punktów) i Przemysława Koguta (6 punktów) już w 33 minucie wyszedł na prowadzenie 56:55. AZS zaczął oddawać pole gry, a szarpał jedynie Paweł Piros, który między innymi rzucił dwa razy za trzy punkty. Właśnie po jego rzucie w 36 minucie było już tylko 61:62 dla Rosabudu. Przy stanie 63:65 najpierw Kogut zdobył dwa bardzo ważne punkty, a wynik ustalił Urbaniak.
W innych meczach: Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MCKiS Jaworzno 87:77, MOSiR Krosno - AZS AWF Katowice 67:63, Basket Kraków - GKS Nowiny 69:85, UMKS Kielce - Cracovia Kraków 92:82, Mickiewicz Katowice - Polonia Przemyśl 72:102, MMKS Dąbrowa Górnicza - Big Star Tychy 68:59.