Saudyjczycy na podium lekkoatletycznych mistrzostw Radomia

/sid/
Pasjonującą walkę o zwycięstwo w biegu na 400 metrów stoczyli zawodnicy ZTE Radom, Piotr Szewczyk (z lewej) i Jakub Smoliński (z prawej). Wygrał Szewczyk J. Stobiecki
Dwadzieścia medali, w tym siedem złotych, sześć srebrnych i siedem brązowych, wywalczyli lekkoatleci z regionu radomskiego w otwartych mistrzostwach Radomia. Dzięki udziałowi dwóch zawodników z Arabii Saudyjskiej zawody miały międzynarodową obsadę.

Ciekawsze wyniki

Kobiety: 100 ppł - 1. Karolina Jaroszek 14,12, 2. Martyna Mąkosa (obie ZTE Radom) 14,19; 100 m - 2. Jaroszek 12,71; 800 m - 1. Danuta Woszczek (Olimp Kozienice) 2.16,77; wzwyż - 1. Aneta Rydz (ZTE) 1,70; kula - 3. Maja Neska (ZTE) 10,38, w dal - 1. Paulina Paluch 5,38, 2. Ewelina Kucharska 5,02, 3. Justyna Paluch (wszystkie ULK Jedlińsk) 4,34; 400 m - 3. Kamila Drabik (Orlęta Radom) 59,51; oszczep - 3. Neska 31,84; mężczyźni: 400 m - 1. Piotr Szewczyk 48,15, 2. Jakub Smoliński (obaj ZTE) 48,32; 800 m - 1. Damian Krzosek (ZTE) 1.57,29; 1500 - 3. Mateusz Kaczor (Starówka Radom) 4.07,95; wzwyż - 2. Kamil Sobulski 1,80, 3. Kacper Wojtowicz (ZTE) 1,75; kula - 1. Dominik Witczak (ZTE) 18,67; oszczep - 2. Dawid Faliński (ZTE) 51,69, 3. Dominik Bociek (Junior Pionki) 35,24; poza konkursem: 300 m młodziczek - 1. Izabella Smolińska (UKS Michałów Radom) 42,57, 3. Paulina Glibowska (ZTE) 44,76.

Trenujący w Spale Saudyjczycy wystartowali w Radomiu konkursach pchnięcia kulą i rzutu dyskiem. Sultan Mubarak Al-Dawoodi został wicemistrzem Radomia w rzucie dyskiem (59,37 metra), a Sultan Abdulmajeed Al-Hebshi, wicemistrzem Radomia w pchnięciu kulą (18,45). Saudyjczyk musiał uznać wyższość najlepszego radomskiego kulomiota, Dominika Witczaka (ZTE Radom), który wygrał konkurs z wynikiem 18,67 m.

W biegu na 400 metrów, pasjonująca walkę o tytuł mistrzowski stoczyli dwaj reprezentanci ZTE Radom, Piotr Szewczyk i Jakub Smoliński. Obaj podopieczni Ireneusza Zgrzebnickiego poprawili rekordy życiowe, ale ostatecznie wygrał Szewczyk z czasem 48,15 sek., po raz pierwszy pokonując klubowego kolegę, który został wicemistrzem Radomia z wynikiem 48,32 sek. Wewnętrzna sprawą zawodniczek ZTE była także walka w finale biegu na 100 metrów przez płotki kobiet. Ostatecznie wygrała Karolina Jaroszek, przed Martyną Mąkosą.

Mistrzostwo Radomia w biegu na 800 metrów wywalczyli Danuta Woszczek z Olimpu Kozienice wśród kobiet oraz Damian Krzosek z ZTE wśród mężczyzn. Aneta Rydz (ZTE) nie miała sobie równych w konkursie skoku wzwyż. Konkurs skoku w dal kobiet zdominowały zawodniczki ULKS Jedlińsk. Wygrała Paulina Paluch przed Eweliną Kucharską i młodszą siostrą, Justyną. Jedyny, brązowy medal dla Juniora Pionki wywalczył Dominik Bociek, trzeci zawodnik konkursu rzutu oszczepem. Drugi miejsce w tej konkurencji wywalczył Dawid Faliński z ZTE. Za najlepszych zawodników mistrzostw uznani zostali dyskobole Andżelika Przybylska i Konrad Szuster oraz Witczak.

Poza konkursem, w biegu na 300 m, zaprezentowały się młodziczki. Wygrała Izabella Smolińska z UKS Michałów Radom z czasem 42,57 m.