Siatkarki Moya Radomki Radom przegrały z Grotem Budowlani Łódź. Zobacz zapis relacji i zdjęcia z meczu

Radosław Olchowski
Siatkarki Moya Radomki Radom pokonane w Łodzi.
Siatkarki Moya Radomki Radom pokonane w Łodzi. Grzegorz Gałasiński
W piątkowy wieczór 24 listopada wyjazdowy pojedynek Tauron Ligi rozegrały siatkarki Moya Radomki Radom, a ich przeciwniczkami były Grot Budowlani Łódź. Na portalu echodnia.eu przebieg meczu relacjonowaliśmy na bieżąco.

Tauron Liga: Grot Budowlani Łódź – Moya Radomka Radom 3:0
Sety: 25:18, 25:23, 25:21
Budowlani: Wilińska, Bjelica, Lisak, Mitrović, MacKenzie, Różyńska, Łysiak (libero) oraz Łazowska
Radomka: Łyczkowska, Gałkowska, Murek, Scholzel, Johnson, Świrad, Stenzel (libero) oraz Reiter, Nowakowska, Gajer, Moskwa (2) i Rybak-Czyrniańska (1)

Radomka zaczęła przeciętnie. Bo miejscowe uciekły z wynikiem na 13:9. Za moment skontrowała Mitrović i Budowlane wygrywały jeszcze wyżej. Przy stanie 15:10 skutecznie zaatakowała Monika Gałkowska. Ta sama zawodniczka za moment popełnił błąd i miejscowe podwyższyły prowadzenie. Ostatecznie miejscowe zdobyły seta otwarcia, a kluczowy punkt atakiem ze skrzydła zdobyła Mitrowić.

W drugiej partii długo była wyrównana walka. Wreszcie Budowlane zdobyły dwupunktowy dystans (12:10), po którym trener Micoli poprosił o przerwę na żądanie. Potem prym wiodły radomianki i wydawało się, że spokojnie doprowadzą do remisu w meczu. Wszak po ataku Natalii Murek prowadziły już 21:17. Niestety, dla radomskiego zespołu tak się nie stało. Budowlane doprowadziły do remisu po 23, a w kluczowych momentach okazały się skuteczniejsze. Setbola zdobyła May MacKanzie, zaś na 2:0 w setach "poprawiła" Radomce Mitrović.
Siatkarki Radomki przegrały kolejną rozgrywkę , a tym samym cały pojedynek. Podobnie jak w poprzednich odsłonach przyjezdne toczyły wyrównaną walkę, ale tylko do pewnego momentu seta. Kiedy trzeba było miejscowe włączały dodatkowy nieg i punktowały regularnie. W efekcie zdobyły pojedynek za trzy punkty.
MVP spotkania została May MacKenzie.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Grot Budowlani Łódź – Moya Radomka Radom

Tak zapowiadaliśmy mecz Budowlanych Łódź z Radomką Radom.

Wydawało się, że po zwycięstwie we Wrocławiu siatkarki Radomki pójdą za ciosem i w kolejnym starciu pokonają niżej notowane Uni Opole. Stało się jednak inaczej i radomianki uległy opolankom we własnej hali.

Już choćby dlatego podopieczne Stefano Micoliego zechcą się zrehabilitować i w piątkowy wieczór ograć ligowe rywalki. Sprawa nie wydaje się jednak prosta, bo Radomka nie dość, że zagra na wyjeździe, to jeszcze zmierzy się z czołowym zespołem w kraju.

Musimy wrócić do swojej gry. Jeżeli pokażemy jakość z meczów z Rzeszowem, czy Wrocławiem, to bez problemu będziemy wygrywać kolejne mecze - mówiła po meczu z Uni Marta Łyczakowska, kapitan Moya Radomki.

Tymczasem spotkanie Radomki z Budowlanymi zapowiada się wyjątkowo. Po obu stronach siatki nie zabraknie wybitnych zawodniczek. Reprezentantek swoich krajów: Polski, Niemiec, Kanady, Serbii i Stanów Zjednoczonych.

Pasjonująco zapowiada się zwłaszcza rywalizacja zawodniczek z kadry Kanady. W Budowlanych występuje Andrea Mitrowic. Z kolei barw ekipy z Radomia broni inna siatkarka z kraju Klonowego Liścia, czyli Hilary Johnson. Obie występują na pozycji przyjmującej.