Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szukają talentów wśród bezrobotnych

ik
Białobrzeski ośrodek pomocy dostał ponad 1,2 miliona złotych na pomoc ludziom bez pracy.

Szkolenia zawodowe, wyjazdy, spotkania ze specjalistami - znajdzie się w ofercie dla bezrobotnych w gminy Białobrzegi. - Organizujemy Integracji Społecznej, żeby pokazać, że można żyć inaczej - mówią ośrodku pomocy.

Białobrzeski Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dostał około 1 miliona 279 tysięcy złotych z funduszy unijnych. Pieniądze są przeznaczone na realizacją projektu "Białobrzeski Klub Integracji Społecznej - Fabryka Talentów".

BĘDĄ SZKOLENIA

- Jest to jeden z największych projektów, jakie realizowaliśmy w ciągu ostatnich czterech lat - mówi Jolanta Sadowska, dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białobrzegach. Projekt rozpisany jest na dwa lata. Weźmie w nim udział 35 osób. To mają być bezrobotni z gminy Białobrzegi. Pracownicy socjalni z białobrzeskiego ośrodka pomocy właśnie prowadzą rekrutację chętnych.

Dla wybranej grupy będą organizowane między innymi spotkania z psychologiem, pedagogiem, czy doradcą zawodowym. W planach są też kursy zawodowe.

- Nie wiemy jeszcze, jakie to będą kursy. To doradcy zdiagnozują, jakie predyspozycje mają nasi bezrobotni i jak możemy im pomóc znaleźć prace - wyjaśnia Jolanta Sadowska. - Po spotkaniach ze specjalistami będziemy organizować szkolenia.

Bezrobotni będą też uczestniczyć w wyjazdach szkoleniowych. Planowane są między innymi zajęcia ze zdrowego stylu życia, promocja zapobiegania schorzeniom.

- Chcemy naszym bezrobotnym pokazać, że można żyć inaczej, wyrwać ich z marazmu - wyjaśnia Jolanta Sadowska.

KLUB DLA BEZROBOTNYCH

Powstanie też wspomniany już Klub Integracji Społecznej. Będzie organizowany w siedzibie Administracji Budynków Komunalnych przy ulicy Rzemieślniczej 51.

- W projekcie mamy pieniądze na remont siedziby Klubu - mówi Jolanta Sadowska. - Wyremontujemy salę konferencyjną, dwa pokoje biurowe, dwie łazienki i klatkę schodową. Będziemy mieć krzesełko, którym na górę wwożone będą osoby niepełnosprawne. Klub będzie zresztą w całości przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Klub będzie czynny każdego dnia. Zatrudnione zostaną osoby do jego prowadzenia. Do dyspozycji uczestników programu, ale także innych bezrobotnych będą komputery z dostępem do bezpłatnego internetu. Uczestnicy projektu wezmą też udział w szkoleniach informatycznych.

Bezrobotni mają być przygotowywani do tego, żeby w przyszłości pracować na własny rachunek, na przykład w ramach spółdzielni socjalnych.

- Mamy też zarezerwowane pieniądze na organizację staży w firmach, czy instytucjach na koniec projektu - dodaje Jolanta Sadowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie