Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szydłowiec. Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku także latem zaprasza na wydarzenia

Barbara Koś
Tak wyglądała praca podczas III Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu „Continuum”.
Tak wyglądała praca podczas III Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu „Continuum”. Centrum Rzeźby Polskiej
Letnie miesiące nie przerywają pracy Centrum Rzeźby Polskiej. Odbywają się tu plenery i wernisaże, a będą i warsztaty.

W czerwcu odbył się w Orońsku kolejny plener głuchoniewidomych rzeźbiarzy. W tegorocznym plenerze wzięło udział 15 rzeźbiarzy. Lepienie w glinie jest nie tylko jedną z niewielu możliwości wypowiedzi artystycznej dla tej grupy artystów, ale przede wszystkim jest rodzajem doskonałej terapii. Pierwotnie plenery głuchoniewidomych miały być jedynie formą terapii, jednak efekty artystyczne okazały się na tyle interesujące, że zaczęto pokazywać je na wystawach w kraju i za granicą a ich autorzy zbierają liczne nagrody. Opiekę merytoryczną sprawują od lat: Ryszard Stryjecki, Mieczysław Syposz i Karol Pikor. Spotkania te odbywają się w Centrum Rzeźby Polskiej już od 1990 roku.

W dniach 12–30 czerwca odbyło się także III Międzynarodowe Sympozjum Rzeźby w Kamieniu „Continuum”. Zamknęło ono cykl spotkań pedagogów i studentów z Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Gdańska oraz Saimaa University of Applied Sciences z Finlandii. Pracy uczestników towarzyszyły wykłady zaproszonych gości. W plenerze wzięło udział 7 studentów.

2 lipca zakończył pobyt w Centrum Grzegorz Drozd, artysta, mieszkający dziś w Europie i Azji. Przygotowuje obiekt zatytułowany „Pentagram”. Okrąg w który wpisany będzie pentagram jest ze stali, ruchoma podstawa, na której został umieszczony, będzie go obracała pod wpływem ruchu powietrza. Biały pentagram w okręgu uważany jest za amulet chroniący przed zgubnym wpływem magii oraz klątwami. Praca będzie eksponowana na 8 Land Art Festival w Białej Podlaskiej, a po jego zakończeniu pozostanie w przestrzeni, CRP tworząc część parku sztuki.

W dniach 12–30 czerwca odbyło się także III Międzynarodowe Sympozjum Rzeźby w Kamieniu „Continuum”. Zamknęło ono cykl spotkań pedagogów i studentów z Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Gdańska oraz Saimaa University of Applied Sciences z Finlandii. Pracy uczestników towarzyszyły wykłady zaproszonych gości. W plenerze wzięło udział 7 studentów.

Aż do 9 września 2018 r. Orońsko zaprasza młodzież na warsztaty plastyczne i ceramiczne oraz wykłady i spotkania edukacyjne nawiązują do najnowszej wystawy "Moc natury. Henry Moore w Polsce".
Ekspozycja ukazuje twórczość jednego z najważniejszych artystów współczesnych, prekursora sztuki abstrakcyjnej czerpiącego inspirację z otaczającego nas świata przyrody.

Program edukacyjny do wystawy Moc Natury. Henry Moore w Polsce to cykl warsztatów prowadzonych przez artystów i doświadczonych edukatorów. Spotkania rozwijają zdolności plastyczne i poznawcze oraz poruszają wątki ekologiczne i przyrodnicze, tak ważne w twórczości Moore’a.

Wszystkie zajęcia są dostosowane do wieku uczestników i składają się z dwóch części. Część teoretyczna odbywa się w zainteresowanych szkołach podstawowych, część praktyczna połączona jest ze zwiedzaniem w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Cena uczestnictwa w programie: 15zł/os

Szczegółowych informacji na temat programu oraz zapisów udziela Dział Edukacji Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

tel. +48 48 618 45 16 (wew. 19)

[email protected]

pn.– pt. w godz. 8:00–15:30

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook

ZOBACZ TAKŻE: Wypadek na dworcu w Radomiu, szaleniec wjechał w budynek stacji paliw!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie