Tauron Puchar Polski. Siatkarki E.Leclerc Moya Radomka w ćwierćfinale. Kolejnym rywalem Volley Wrocław

Włodzimierz Łyżwa
Radomskie siatkarki pewnie awansowały do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski.
Radomskie siatkarki pewnie awansowały do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski. pls.pl
W meczu 1/8 Tauron Pucharu Polski, siatkarki E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonały w Mielcu, miejscową pierwszoligową Stal 3:0. W ćwierćfinale zagrają z Volley Wrocław, 10 lutego w Radomiu. W przypadku wygranej radomianek, awansują do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie 20-21 lutego w Nysie.

Stal Mielec - E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 (17:25, 17:25, 16:25)
E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa, Honorio, Johnson, Twardowska, Picussa, Łukasik, Witkowska (libero) oraz Szczygioł, Bałucka, Biała, Zaborowska.
MVP: Andressa Picussa (E.Leclerc Moya Radomka).

Radomianki mecz ze Stalą rozpoczęły w najmocniejszym składzie na czele z rozgrywającą Katarzyną Skorupą i atakującą Bruno Honorio.

Początek pierwszego seta nieoczekiwanie należał do podopiecznych trenera Adama Grabowskiego (były szkoleniowiec E.Leclerc Moya
Radomka) siatkarek z Mielca. Stal prowadziła 7:5, 8:6. Radomianki wzięły się za odrabianie strat i szybko się zrobiło 16:10 dla podopiecznych trenera Riccardo Marchesiego.
Przy stanie 20:14 na placu gry zameldowały się za Katarzynę Skorupę - Paulina Zaborowska i za Bruno Honorio - Sandra Szczygioł. Cały set zakończył się pewną wygraną do 17.

Drugiego seta radomska drużyna w porównaniu do pierwszego rozpoczęła z jedną zmianą. W ataku za Bruno Honorio została Sandra Szczygioł. Set jednak ponownie mielczanki rozpoczęły bardzo dobrze. Przy stanie 9:4 na plac gry wróciła Bruna Honorio, a za moment na parkiecie zameldowała się za środkową bloku Justynę Łukasik - Izabela Bałucka. Gospodynie jednak grały jak z nut i wyszły na prowadzenie 13:6 i stanęły. Radomianki zdobyły kolejno siedem punktów i wyrównały 13:13. Stal ponownie wyszła na prowadzenie 15:13. Radomka szybko odrobiła straty i na tablicy pojawił się wynik 19:16 dla naszego zespołu. Końcówka seta, to bardzo dobra gra Radomki i ponownie wygrana do 17.

Trzeciego seta radomianki zaczęły ponownie z Sandrą Szczygioł w ataku, a jako środkowa bloku została Izabela Bałucka. Przy stanie 12:6 dla Radomki, na placu gry za Katarzynę Skorupę pojawiła się Paulina Zaborowska, a przy stanie 13:7 za Janisę Johnson - Renata Biała. Na parkiecie była pełna kontrola radomianek i wygrana do 16.

W ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski, E.Leclerc Moya Radomka zagra z Volley Wrocław. Volley w 1/8 pokonał pierwszoligowy San Pajda Jarosław 3:2. Mecz Moya Radomka z Volley, odbędzie się w środę 10 lutego o godzinie 18 w Radomiu.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?