Tymex Liga Okręgowa. Wiele emocji w pierwszej kolejce. Skałbania trafił trzy razy! Zobaczcie wyniki, relacje i zdjęcia

Stanisław Wróbel
Mecz Zodiak Sucha - Proch Pionki. Więcej zdjęć z tego meczu i innych w z pierwszej kolejki na kolejnych slajdach Proch Pionki
Inauguracja Tymex Ligi Okręgowej przyniosła wiele emocji. Z bardzo dobrej strony pokazały się drużyny beniaminków, najlepiej Wulkan Zakrzew, który urwał punkt faworytowi z Wierzbicy. Piotr Skałbania zdobył trzy3 bramki dla Centrum Radom

Wulkan Zakrzew- Orzeł Wierzbica 2:2(0:0)
Bramki: Grzegorz Dziurzyński 2 dla Orła Wierzbica
Niezwykle zacięty mecz na boisku w Golęcinie zakończył się ostatecznie podziałem punktów. Beniaminek Tymex Ligi Okręgowej Wulkan Zakrzew pokazał się z bardzo dobrej strony. Orzeł Wierzbica w swoim mediach społecznościowych tak podsumował pojedynek: "Brawo dla drużyny za walkę do końca. To nie był nasz dzień a rywal wysoko postawił poprzeczkę. Brakowało nam dziś skuteczności i wykończenia".

Zodiak Sucha-Proch Pionki 0:1
Bramka: Mateusz Gromski 41
Beniaminek Tymex Ligi Okręgowej - Zodiak Sucha mocno postawił się faworytowi. Mecz był bardzo nerwowy, było wiele spięć, ale ostatecznie lepszy okazał się faworyzowany Proch Pionki. Jak padła jedyna bramka? Z rzutu rożnego dograł Mateusz Krawczyk, a skutecznie strzałem głową wykończył Mateusz Gromski

Radość piłkarzy Prochu była wielka. Zobaczcie film.

Oto co po meczu powiedzieli trenerzy obydwu drużyn
Paweł Młodziński, Zodiak Sucha

Paweł Górak, Proch Pionki

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Zodiak Sucha - Proch Pionki oraz innych meczów pierwszej kolejki Tymex Ligi Okręgowej

Polonia Iłża - Szydłowianka Szydłowiec 0:0
Obie drużyny miały swoje sytuacje do zdobycia bramki, a Polonia Iłżą nawet rzut karny. Gospodarze nie wykorzystali jednak tej okazji. Ostatecznie mecz zakończył się remisem

Akcja I Jastrzębia-Powiślanka Lipsko 1:2 (1:1)
Piłkarze Powiślanki Lipsko zwycięską bramkę zdobyli w ostatniej minucie doliczonego czasu gry! Przed meczem piłkarze gospodarzy odebrali puchar za awans do Tymex Ligi Okręgowej.

Jodła Jedlnia-Letnisko - Centrum Radom 1:3(0:1)
Bramki: Piotr Skałbania 3 dla Centrum Radom
Świetny mecz Centrum Radom, a szczególne powody do zadwolenia może mieć Piotr Skłabania, który zdobył trzy bramki i jest pierwszym liderem strzelców.

Już w pierwszej akcji meczu Kacper Jedynak znalazł się w sytuacji sam na sam, dobijał jescze Karol Kasprzyk lecz piłka nie znalazła drogi do bramki.

Parę minut później precyzyjne dogranie do Piotra Skałbani, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki i było 0:1.Świetną szansę zmarnował jeszcze Kasprzyk, efektowną paradą popisał się bramkarz Jodły Mateusz Bochniewski, który sparował strzał na poprzeczkę. Drugi strzał w poprzeczkę zaliczył Piotr Skałbania po pięknym technicznym strzałem z dystansu.
W 58 minucie szarżą popisał się Zakrzewski który świetnie minął kilku rywali i był sam na sam z bramkarzem drużyny gospodarzy. Niestety i tym razem już po raz trzeci piłka zatrzymała się na poprzeczce. Minęło 5 minut, a „Centralni” cieszyli się z drugiej bramki. Świetnie piłkę do gry wprowadził bramkarz Michał Kula, a w sytuacji sam na sam znalazł sie będący w świetnej formie w tym meczu Piotr Skałbania i trafił.

Jodła odgryzała się przede wszystkim ze stałych fragmentów gry i jedno z takich dośrodkowań zostało zamienione na kontaktową bramkę po zamieszaniu w polu karnym.

Piotr Skałbania miał w sobotę bardzo dobrze nastawiony celownik, kolejny raz znalazł się w dogodnej sytuacji i po raz trzeci pokonał bramkarza.

Królewscy Jedlnia-Mazowsze Grójec 1:3(0:1)
Bramki: Kamil Skowroński 69 - Daniel Złoch 40, Kacper Ostrowski 60, Snopov 83
Królewscy: Piaseczny - Strzelecki (70 Tkaczyk), Mąkosa, Pietrzyk (80 Witkowski), Kruk, Klimkowski (60 Cybulski), Gębczyk (87 Lis), Siek, Sałek, Jurczak (60 Dąbrowski), Skowroński.
Świetny mecz Mazowsza Grójec, które mogło wygrać wyżej. W 59 minucie bramkarz Królewskich, Piaseczny obronił bowiem rzut karny. Wynik meczu przed przerwą otworzył Daniel Złoch. Na 2:0 podwyższył ładnym uderzeniem w okienko Kacper Ostrowski.

Po golu na 2:0 piłkarze Mazowsza stworzyli sobie kilka dobrych okazji strzeleckich. W słupek trafił Aleksander Dulemba, a dwukrotnie sam na sam z bramkarzem rywali wychodził kapitan grójczan, Jakub Derewicz.
Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 72.minucie, kiedy z rzutu wolnego bramkę dla gospodarzy strzelił Kamil Skowroński – brat występującego w Mazowszu, Grzegorza.

Ozdobą meczu był trzeci gol. Debiutujący w barwach Mazowsza ukraiński pomocnik Timofii Snopov minął trzech rywali i umieścił piłkę w siatce.

- Cieszy, że nowi zawodnicy dobrze wprowadzili się do zespołu, a jeden z nich strzelił bramkę. Jesteśmy zadowoleni, ale już myślimy o kolejnym meczu – mówi po zwycięstwie na inaugurację trener Mazowsza, Jerzy Engel junior.

KS Błotnica Stara-Gracja Tczów 0:2(0:2)
Bramki: Ogonowski 30 z karnego, Płaskociński 37

Gracja: Wargacki - Woźniak, Korcz, Karasiński, Jeżmański, Kosowski (Wolszczak K. 88), Gleguła (Stawczyk 70), Płaskociński, Starzyk (Chmurzyński 70), Ogonowski (Walaszczyk 90), Strzelczyk.

Drużyna z Tczowa prowadzona przez Kamila Marszałka odniosła zwycięstwo w meczu z KS Błotnica Stara i zainkasowała pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. Spotkanie było pełne walki ⚔, dużo brzydkich fauli i sytuacji stykowych z obu stron .
Pierwsza bramka dla zespołu gości padła po rzucie karnym odgwizdanym za faul na Hubercie Strzelczyku a pewnie strzelonym przez Mateusza Ogonowskiego.

Kilka minut później po wzorowym kontrataku Mateusz Ogonowski wyłożył do pustej bramki piłkę Kamilowi Płaskocińskiemu, który podwyższył prowadzenie i jak się później okazało ustalił wynik meczu.

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą-KS Warka 2:5(1:3)
Bramki: Pędzikowski 20, Płodzik z karnego 65 dla Pilicy.
W derbach powiatu grójeckiego zdecydowanie lepsza drużyna z Warki. Mecz świetnie rozpoczął zespół z Warki, trafiając już w 5 minucie. Wyrównanie przyszło w 20 minucie ale ale potem zaznaczyła się przewaga Warki, która do przerwy prowadziła 1:3. W drugiej połowie drużyna Warki też była lepsza i derby powiatu grójeckiego zakończyły się wynikiem 2:5.