Udany rewanż siatkarek Jadaru AZS Politechnika Radomska (zdjęcia)

/sid/
Siatkarki Jadaru AZS Politechniki Radom w meczu 18. kolejki pierwszej ligi kobiet pokonały 3:0 Jedynkę Aleksandrów Łódzki T. Klocek
Pierwszoligowe siatkarki Jadaru AZS Politechniki Radom w meczu 18. kolejki pokonały 3:0 Jedynkę Aleksandrów Łódzki. Tym samym radomianki zrewanżowały się za porażkę 1:3 w pierwszej rundzie.

Szkoleniowiec radomianek przyznawał przed meczem, że gra rywalek utrudnia opracowanie taktyki. Drużyna z Aleksandrowa, często gra w różnych ustawieniach, wykorzystywane są różne rozgrywające, jest wiele zmian w przyjęciu. Dlatego uważał, że znacznie ważniejsza będzie odważna zagrywka, atak i pewne przyjęcie. Od tego w dużym stopniu zależeć miał wynik meczu.

Radomianki zaczęły odważnie. Ataki w wykonaniu Karoliny Michalskiej i Aleksandry Theis, "okraszone" asem w wykonaniu atakującej radomianek pozwoliły gospodyniom objąć prowadzenie. Straciły je, ale na krótko. Po serii akcji, przy zagrywce Michalskiej, wypracowały ponownie przewagę i to dziewięciopunktową (21:12). Rywalkom do tego stanu nie pomagały przerwy, ani zmiany.

Wydawało się, że emocje w tej partii już się skończyły, ale przyjezdne nagle zaczęły zdobywać punkty, a w poczynaniach miejscowych brakowało przede wszystkim odwagi. W krótkim czasie zespół z Aleksandrowa odrobił straty, wyrównując na 23:23. W końcówce odwagi nie zabrakło Sandrze Cabańskiej, które dwa ataki dały wygraną.

W drugiej odsłonie, walka toczyła się do stanu po 10. Później do głosu doszły gospodynie. Poprawnie zagrywały, ustawiały szczelny blok i nie oddały prowadzenia do końca tej partii. Podopieczne Aleksandra Klimczyka w trzecim secie próbowały utrzymać się w grze. Gdy radomianki ponownie wypracowały znaczną przewagę (22:14), którą zdołały utrzymać do końca partii i wygrać mecz 3:0.

- Przeciwnik, poza zmianą libero niczym nas nie zaskoczył - stwierdził po meczu Jacek Skrok, trener akademiczek. - Mieliśmy zagrać odważnie, ale chwilami brakowało nam tej odwagi. Potwierdziliśmy, że nie ma pojęcia bezpiecznej przewagi. Na własne życzenie zgotowaliśmy sobie nerwową końcówkę w pierwszym secie. Potem wszystko wróciło do normy. Było poprawnie, ale niezbyt dobrze. Na szczęście zdobyliśmy komplet punktów.

Jadar AZS Politechnika Radom - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0 (26:24, 25:19, 25:29).
Jadar AZS: Karbowska, Theis, Kijakova, Cabańska, Michalska, Hawryła - Jagodzińska (libero) oraz Lachowska, Kucharska, Natanek.