Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Muzeum Gombrowicza we Wsoli będzie koncert i wystawa

Barbara Koś
Na koncert zaprasza kierownictwo muzeum: Tomasz Tyczyński i Ewa Witkowska.
Na koncert zaprasza kierownictwo muzeum: Tomasz Tyczyński i Ewa Witkowska. Barbara Koś
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza w niedzielę, 19 stycznia, na koncert „Tangowe zderzenie sił” w wykonaniu grupy Klaudiusz Baran & Con Affetto oraz wernisaż wystawy ”22 x 11”.

W 11 roku działalności Muzeum Witolda Gombrowicza proponuje swoistą artystyczno-literacką podróż w czasie, przypominając i ponownie zapraszając artystów, którzy gościli w muzeum w początkach funkcjonowania placówki.
Podczas jednego z pierwszych koncertów w nowo powstałym muzeum wystąpił własnie Klaudiusz Baran, niekwestionowany mistrz akordeonu, wszechstronny artysta, obdarzony wyjątkową wrażliwością muzyczną.

W niedzielę Klaudiusz Baran wystąpi wraz z żeńskim kwartetem smyczkowym Con Affetto. W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli, kompozytora, który określany jest mianem króla tanga. To propozycja nie tylko dla miłośników tanga, ale dla wszystkich, którzy cenią dobrą muzykę i niekonwencjonalne pomysły formalne.

Po wystawie wernisaż

Po koncercie otwarta zostanie wystawa „22 x 11”, przygotowana w związku z 11-leciem działalności Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Zawiera ona 22 zdjęcia obrazujące działalność placówki na przestrzeni tych lat. Będą : pisarzy, poetów, aktorów i muzyków, którzy w tym czasie u nas gościli. - Będzie to siłą rzeczy bardzo wybiórcza prezentacja, bowiem w czasie dekady zorganizowaliśmy łącznie blisko 200 koncertów, spektakli, wystaw,spotkań i dyskusji literackich - przypomina Ewa Witkowska, zastepca kierownika muzeum. -Wszystkie spotkania w muzeum były wyjątkowe, zatem wymienienie takich postaci jak Rita Gombrowicz, Andrzej Seweryn, Olga Tokarczuk czy Andrzej Stasiuk jest dużym uproszczeniem. To ważne postaci, ale jesteśmy przekonani, że każdy z naszych gości nieustannie wnosi swój wkład w polską, europejską i światową kulturę.

Jak dojechać?

Wstęp na koncert wolny, ale liczba miejsc ograniczona.
Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli: zbiórka o godz. 16.15 na przystanku Chrobrego/ Czysta (kierunek Michałów). Powrót po wydarzeniu, około godziny 19.00.

Muzeum Witolda Gombrowicza mieści się w zabytkowym pałacu we Wsoli, w odległości 10 km od Radomia i 90 km od Warszawy. W pierwszej połowie XX wieku mieszkał tu wraz z żoną Aleksandrą z Pruszaków i córką Tereską brat Witolda – Jerzy Gombrowicz. Pisarz przyjeżdżał do Wsoli wielokrotnie, ostatni raz w 1939 roku, niedługo przed wybuchem II wojny światowej.

We wsolskim pałacu powstawał "Pamiętnik z okresu dojrzewania" – debiut literacki Gombrowicza oraz fragmenty słynnej powieści
"Ferdydurke."
W Muzeum można obejrzeć stałą ekspozycję "Ja, Gombrowicz- życie i twórczość Witolda Gombrowicza", odwołującą się do dokumentów, fotografii, pamiątek osobistych, cytatów literackich.

Extazy w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie