Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W pracowniach Centrum Rzeźby Polskiej wre praca twórcza - pracownie zajęte będą całe lato

Barbara Koś
Barbara Koś
Ryszard Stryjecki kończy pracę nad modelem w glinie popiersia Kornela Morawieckiego i miniaturą pomnika „Victoria 1920”.
Ryszard Stryjecki kończy pracę nad modelem w glinie popiersia Kornela Morawieckiego i miniaturą pomnika „Victoria 1920”. Centrum Rzeźby Polskiej
- Jak każdego lata we wszystkich pracowniach orońskich wre praca. Stali bywalcy od lat rezerwują letnie miesiące na pobyty twórcze - czytamy na stronie internetowej Centrum Rzeźby Polskiej.

Krótkie 4-dniowe warsztaty zakończyła w Centrum 15-osobowa grupa studentów Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Opiekunem merytoryczny grupy był Krzysztof Franaszek, pod jego nadzorem studenci modelowali w glinie i pracowali koncepcyjnie nad projektami site-specific.

Jolanta Wołocznik wykonuje trzy prace w kamieniu: „Kariatydę” w marmurze, „Ślimaka” w trawertynie i „Mostek” w granicie. Barbara Moderau dwie: „Bliskość-nietoperze” w ceramice i masie szamotowej, drugą w marmurze.

Beata Czapska od kilku miesięcy przygotowuje w Centrum wystawę, którą pokaże w Mińsku, pracuje w marmurze karraryjskim i sławnowickim.

Podczas krótkiego, kilkudniowego pobytu Paweł Althamer pracował nad grupą figur z ceramiki –naturalnych rozmiarów portretów zatytułowanych „Bruno’s”. Modelami figur byli trzej chłopcy o imieniu Bruno.

Anna Szalast, która jest gościem CRP od początku roku, na palcu rzeźbiarskim wykuwa monumentalne rzeźby z kamienia przeznaczone do przestrzeni otwartej.

Ryszard Stryjecki kończy pracę nad modelem w glinie popiersia Kornela Morawieckiego i miniaturą pomnika „Victoria 1920”.

Cała koncepcja artysty zakłada umieszczenie na Pałacu Kultury i Nauki pomnika Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscu iglicy, dzięki temu gmach Pałacu Kultury przestanie być symbolem komunizmu, stanie się symbolem zwycięstwa nad nim, skalą porównywalny byłby z nowojorska Statuą Wolności.

Radom na instagramie

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie