MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu powstaje nowy wiadukt nad torami w ulicy Młodzianowskiej. Prace idą zgodnie z planem

Kamil Kozieł
Kamil Kozieł
Budowa wiaduktu i ulicy Młodzianowskiej w Radomiu.
Budowa wiaduktu i ulicy Młodzianowskiej w Radomiu. Marcin Walasik
Imponujących wymiarów wiadukt nad kolejową „ósemką” w ulicy Młodzianowskiej powstaje zgodnie z harmonogramem robót. Nic nie wskazuje też na to, aby wykonawca miał nie dotrzymać terminu zakończenia budowy nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej.

W czwartek wybraliśmy się na budowę i sprawdziliśmy postępy prac. Na wiadukcie nad torami trwa układanie izolacji, która zabezpieczy konstrukcję przeprawy.

Izolacja i barierki

- Robotnicy rozpoczęli też montaż barier energochłonnych oraz słupów oświetleniowych. Prace wykończeniowe prowadzone są również na pochylniach dla pieszych i rowerzystów po obu stronach przeprawy. Na dojazdach do wiaduktu są ustawione krawężniki, wkrótce drogowcy przystąpią do układania warstw konstrukcyjnych jezdni. Po stronie Ustronia wzdłuż nasypu między przepustami przy Orzechowej a blokami przy Sandomierskiej robotnicy ułożyli z kostki brukowej nawierzchnię chodnika. Na ścieżce rowerowej obok jest gotowa podbudowa z kruszywa i brakuje tu tylko asfaltowej nawierzchni - mówi Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Termin do października

Nowy wiadukt ma długość 190 metrów, szerokości 15 metrów i nośność do 50 ton. Za jego budowę i nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej odpowiada konsorcjum firm Budromost-Starachowice z Wąchocka i Mosty-Łódź z Łodzi.

Wartość zadania według umowy to 61 milionów 598 tysięcy 805 złotych. Cała inwestycja ma zakończyć się w październiku bieżącego roku.

Utrudnienia i objazdy

Budowa węzła komunikacyjnego w rejonie linii kolejowej wraz z budową nowego przebiegu ulicy Młodzianowskiej wiąże się z utrudnieniami w ruchu. Kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów.

U zbiegu ulic Młodzianowskiej i Armii Ludowej ruch kołowy w obu kierunkach odbywa się nową jezdnią (po stronie budynku szkoły integracyjnej). Zamknięty jest natomiast nadal wlot ulicy Gajowej (od strony ulicy Świętokrzyskiej). Zamknięty jest również odcinek ulicy Młodzianowskiej od Gdyńskiej do Gazowej (włącznie z przejazdem kolejowym) oraz odcinek ulicy Czarnej od ulicy Młodzianowskiej do ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża (obok torów kolejowych). Dopuszczony jest tam ruch pieszych i pojazdów budowy oraz dojazd do posesji (pod nadzorem kierownika robót).

Objazd zamkniętego odcinka ulicy Młodzianowskiej został w obydwu kierunkach wyznaczony ulicami Jana Pawła II, aleją Grzecznarowskiego, Dowkontta i 1905 Roku. Ruch lokalny (dojazd do pobliskich bloków, firm lub posesji) jest natomiast nadal możliwy przez ulice PCK, Czarną, Młodzianowską i Wiejską (z wyjątkiem nieprzejezdnych odcinków). Utrudnienia w ruchu występują ponadto na nowym skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i nowej ulicy Młodzianowskiej.

Przechodnie od 3 lipca aż do odwołania nie mogą przechodzić bezpośrednio koło budowanego wiaduktu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie