MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu prawie 7 tysięcy osób poznało wiek swojego serca

/wit/
Po przeprowadzeniu badania pielęgniarki interpretowały jego wynik i udzielały fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia.
Po przeprowadzeniu badania pielęgniarki interpretowały jego wynik i udzielały fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia. Łukasz Wójcik
Od 5 do 25 marca w Galerii Słonecznej w Radomiu, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Ciśnienie na życie" przebadało się 6 770 osób! Każdy chętny, który odwiedził stoisko kampanii "Ciśnienie na życie" bezpłatnie zbadał ciśnienie tętnicze krwi oraz wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.

W Galerii Słonecznej na wszystkich chętnych czekała wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, która po przeprowadzeniu badania interpretowała wynik, a dodatkowo udzielała fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia.

Ponadto Grupa Polpharma w ramach kampanii "Ciśnienie na życie" wprowadziła nowe badanie - pierwsze na taką skalę w Europie badanie wieku serca.

Z pomocą lekarzy, pielęgniarek oraz specjalnie przygotowanej aplikacji, organizatorzy kampanii prowadzą badanie przesiewowe, dzięki któremu mieszkańcy Radomia mogli sprawdzić, ile lat mają ich serca.

- Mam 48 lat a moje serce... jest o dwa lata starsze. Muszę chyba zmienić nawyki żywieniowe i nieco mniej się stresować - wspomniał pan Tomasz.

Aplikacja "Wiek serca" pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego.

- Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył tak zwany czynniki ryzyka zawałów serca i udarów mózgu - tłumaczyła radomianom pielęgniarka Marta Stępień.

Kampania "Ciśnienie na życie" ma na celu przekonanie Polaków do dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych.

Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48 procent zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie