Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Wieniawie wiedzą jak ciekawie budować wspólnotę sąsiedzką

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
W konferencji wziął udział wójt Wieniawy Krzysztof Sobczak, który miał okazję porozmawiać z młodzieżą z Wieniawy.
W konferencji wziął udział wójt Wieniawy Krzysztof Sobczak, który miał okazję porozmawiać z młodzieżą z Wieniawy. Piotr Piasta
W Wieniawie realizowano „Dobre sąsiedztwo. Projekt ekologiczno-obywatelski w gminie Wieniawa.” Zadanie zostało docenione przez Narodowe Centrum Kultury i znalazło się wśród 16 najciekawszych projektów animacyjnych.

W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie odbyła się niedawno konferencja podsumowująca i kończąca działania „Dobrego sąsiedztwa. Projektu ekologiczno-obywatelskiego w gminie Wieniawa”. Organizatorem konferencji była Fundacja ICAD, która przez ostatnie 9 miesięcy, w partnerstwie z Urzędem Gminy i Publiczną Szkołą Podstawową imienia Jana Kochanowskiego, realizowała zajęcia edukacyjne dla miejscowej młodzieży. Wsparcia merytorycznego dla projektu dostarczył trzeci partner tego przedsięwzięcia - Fundacja WWF Polska.

Jest Młodzieżowa Rada

Uczestników konferencji przywitał jej gospodarz, Wójt Gminy Wieniawa - Krzysztof Sobczak, przedstawiając założenia oraz oczekiwania związane z przyszłą współpracą z pierwszą w Wieniawie Młodzieżową Radą, powołaną po wrześniowych wyborach w miejscowej Szkole Podstawowej. Stworzenie Młodzieżowej Rady, która aktywnie i świadomie będzie działać na rzecz swojej gminy, było jednym z głównych założeń „Dobrego sąsiedztwa”.

Wybory do Rady odbyły się 16 września w szkole podstawowej. W skład Rady weszła szóstka uczestników projektu „Dobre sąsiedztwo”: Kacper Głogowski, Wiktoria Wielgus, Magdalena Czyżykowska, Maja Puszka, Wiktoria Bukowska i Bartosz Cabaj. Opiekunką Rady została Agnieszka Czyżykowska. Nowo wybranych Radnych Młodzieżowej Rady Gminy Wieniawa zaprezentował Piotr Piasta - projektowy instruktor warsztatów nowych mediów i lokalnie działający niezależny artysta.

Podczas spotkaniu głos zabrał także dyrektor szkoły w Wieniawie - Rafał Pawlikowski, który podsumował projekt z perspektywy szkoły.

Mural i domek dla owadów

Podsumowania działań edukacyjnych, dokonała koordynatorka projektu z Fundacji ICAD - wymieniając obszary projektowych aktywności: warsztaty nowych mediów i interdyscyplinarne warsztaty ekologiczno-artystyczne, edukacja globalna, wiedza obywatelska i spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta Poznania, zajęcia z aktywistką ekologiczną i specjalistką od mediów społecznościowych, działania terenowe - domek dla owadów z kwietną łąką, eko ścieżka z tablicami przyrodniczymi i „dobrosąsiedzki” mural.

Goście konferencji dowiedzieli się także o zajęciach przygotowujących uczestników projektu do bycia potencjalnymi radnymi - warsztatach diagnozowania lokalnych potrzeb. Podczas konferencji miała miejsce także premiera podręcznika dobrych praktyk projektu „Dobre sąsiedztwo”, który zaprezentowała autorka - Małgorzata Karkosz.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie