MKTG SR - pasek na kartach artykułów

[WIDEO] Nowa siedziba radomskiego sanepidu niemal gotowa (zdjęcia)

/wit/
Do trzykondygnacyjnego obiektu sanepidu przy ulicy Okulickiego personel przeprowadzi się pod koniec tego roku.
Do trzykondygnacyjnego obiektu sanepidu przy ulicy Okulickiego personel przeprowadzi się pod koniec tego roku. Tadeusz Klocek
Pod koniec ubiegłego roku obiekt zyskał stan surowy zamknięty, teraz zaś nadszedł czas na prace wykończeniowe w środku i porządkowanie terenu.
Budowa Sanepidu w Radomiu

Budowa Sanepidu w Radomiu

Sanepid liczy trzy kondygnacje

Sanepid liczy trzy kondygnacje

Nowy obiekt sanepidu zaprojektowała kielecka firma Archibis. Wykonawcą pierwszego etapu prac była firma Tatro Bet z siedzibą w Głowaczowie, później zaś budowy podjęła się firma Flisbud z Lubelszczyzny. Obiekt liczy trzy kondygnacje, łączna jego powierzchnia to 3,7 tysiąca metrów kwadratowych. Parter zajmie administracja i nadzór. Na piętrach znajdą się laboratoria, a także cała administracyjna i sala konferencyjna. Na placu wokół stacji powstanie 40 miejsc parkingowych. Koszt budowy nowej siedziby sanepidu oszacowano na około 25 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa.

Personel już nie może doczekać się przeprowadzki a ta planowana jest z końcem roku. Trzykondygnacyjny obiekt przy ulicy Okulickiego pod koniec ubiegłego roku zyskał elewację a także szyld. Doprowadzona została też kanalizacja.

Kolejnym etapem kończącym inwestycję są prace wewnątrz. By je wykonać dyrekcja radomskiego sanepidu czeka na pieniądze z budżetu państwa.

-Jeśli dostaniemy środki na dokończenie budowy, to pod koniec tego roku tak jak to było planowane rozpoczniemy przeprowadzkę - podkreślała w ostatniej z rozmów Lucyna Wiśniewska, dyrektor radomskiego sanepidu.

Budowa stacji sanepidu w Radomiu rozpoczęła się w 2012 roku. Na placu budowy jak informowaliśmy pojawiły się problemy. Grunt pod budowlę okazał się zbyt grząski. Trzeba było wstrzymać prace i wykonać kolejne ekspertyzy i badanie geotechniczne. Te wskazały konieczność wzmocnienia terenu. Taki zabieg kosztował 600 tysięcy złotych brutto, po czym doprowadzono inwestycję do tak zwanego stanu zerowego.

Następnie przegląd gwarancyjny ujawnił wady w pierwszym etapie budowy. Dyrekcja sanepidu wystąpiła do wykonawcy pierwszego etapu prac, czyli firmy Tatro Bet o dokonanie stosownych poprawek. Gdy ta odmówiła, konieczne było wyłonienie innego wykonawcy, który podjął się poprawek i dalszej budowy. Zadanie wykonała firma Flisbud z Lubelszczyzny.

Od tego momentu prace przybrały tempa, a obiekt rósł w oczach. Drugi wykonawca sprawnie uporał się z budową i pod koniec 2013 roku oddał obiekt w stanie zamkniętym surowym.

Przeprowadzki do nowej siedziby nie mogą doczekać się pracownicy, a także interesanci. Teraz by coś załatwić muszą podróżować z jednego końca miasta na drugi.

Dyrekcja, laboratoria, punkt szczepień znajdują się przy ulicy Aleksandrowicza 5 na Józefowie (budynek dzierżawiony od szpitala), zaś nadzór sanitarny przy ulicy Kazimierza Pułaskiego w osiedlu Akademickim (wynajmowany przez miasto).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie