Widzew uległ Radomiakowi. Kulisy efektownego debiutu trenera Macieja Kędziorka. Zobacz wideo

Maciej Kwiatkowski
Widzew vs Radomiak 0:3
Widzew vs Radomiak 0:3 PAP
Nie milkną echa wydarzeń podczas sobotniego meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Widzew Łódź aż 0:3 przegrał z Radomiakiem Radom. Pojedynek stanowił absolutny debiut dla Macieja Kędziorka, nowego szkoleniowca radomian.

Kulisy meczu Widzewa z Radomiakiem

Radomiak do rywalizacji ostatniej jesiennej kolejki z Widzewem przystępował po serii trzech meczów, bez zdobyczy gola. Ponadto na ławce dla zawodników rezerwowych zameldował się Maciej Kędziorek. Postać znana i ceniona w ekstraklasie, ale do tej pory głównie z tego, że był asystentem. To on pomagał w ostatnich siedmiu latach szkoleniowcom: Rakowa Częstochowa, Arki Gdynia czy Lecha Poznań. W sobotę trener miał swoje pięć minut i wykorzystał je perfekcyjnie.

Widzew Łódź vs Radomiak, mecz od kulis

Pojedynek w cieniu tragedii

Od początku gry widać było, że jego podopieczni nie przyjechali do Łodzi na wycieczkę, tylko chcą powalczyć o najwyższą pulę, a więc zdobyć trzy punkty. Do przerwy cel był realizowany perfekcyjnie, bo grający w dość szczęśliwych trykotach - na czarno Zieloni, prowadzili 2:0. Po zmianie stron zespół nie spoczął na laurach i choć miał sporo szczęścia, że nie stracił gola - raz uratował go słupek, a w kilku przypadkach doskonała forma Alberta Posiadały, to właśnie Radomiak, postawił kropkę nad przysłowiowym "i".

Byłeś na meczu w Łodzi? Znajdź się na zdjęciach

Dzięki zwycięstwu Zieloni przesunęli się w tabeli na ósme miejsce, a już za kilka dni w ramach rozgrywanej awansem z wiosny 18. kolejki podejmą Górnika Zabrze. Oto materiał wideo z kuli tego śnieżnego spotkania.