Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wieczory z gwiazdą w Elektrowni. Gościem był aktor Jerzy Bończak

Barbara Koś
Podczas wieczoru, który prowadził Włodzimierz Izban, Jerzy Bończak opowiadał o swojej drodze twórczej i zagranych rolach. W ma ich wiele, ponieważ warszawska szkołę teatralną ukończył w 1971 roku.
Podczas wieczoru, który prowadził Włodzimierz Izban, Jerzy Bończak opowiadał o swojej drodze twórczej i zagranych rolach. W ma ich wiele, ponieważ warszawska szkołę teatralną ukończył w 1971 roku. Elektrownia
Aktor Jerzy Bończak był w sobotę, 28 września, kolejnym gościem spotkania z cyklu „Wieczory z gwiazdą”, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

Podczas wieczoru, który prowadził Włodzimierz Izban, Jerzy Bończak opowiadał o swojej drodze twórczej i zagranych rolach. W ma ich wiele, ponieważ warszawska szkołę teatralną ukończył w 1971 roku. Jeszcze tego samego roku został zatrudniony w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, który wkrótce zmienił na stołeczny Teatr Rozmaitości. Następnie grał w Teatrze Nowym, a od 1997 roku jest stałym aktorem Teatru Kwadrat w Warszawie.

W filmie występuje od 1974 roku, kiedy to zadebiutował w kryminalnym filmie Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego „Zapis zbrodni” oraz w filmie dla młodzieży „Koniec wakacji” Stanisława Jędryki. W późniejszych latach wielokrotnie grywał w produkcjach przeznaczonych właśnie dla młodych widzów - w „Podróżach Pana Kleksa”, czy prywatnego detektywa w „Goodbye Rockefeller”.

Zasłynął jako odtwórca roli Krzepickiego - sekretarza Dyzmy w popularnym serialu Jana Rybkowskiego i Marka Nowickiego „Kariera Nikodema Dyzmy” z Romanem Wilhelmim. Grał także w charakterystycznych ról w filmach Stanisława Barei: „Miś” i „Alternatywy 4”. 1983).

W 1982 wystąpił w jednym z największych kinowych przebojów polskich tamtych lat – w „Wielkim Szu” Sylwestra Chęcińskiego. Z tym reżyserem spotkał się ponownie tworząc kreację w „Rozmowach kontrolowanych”, komedii, będącej swoistą kontynuacją barejowskiego „Misia.

Bończak wziął udział w jednej z najbardziej znanych polskich filmów akcji – „Psy” Władysława Pasikowskiego. Zagrał Czaplińskiego w produkcji „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana, dwukrotnie pojawił się też w filmach Marka Koterskiego: „Nic śmiesznego” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. Gra także w serialach telewizyjnych.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie