MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Waldemar Kopczyński, nowy-stary wójt gminy Goszczyn bez tajemnic

Aleksandra Szymańska
Waldemar Kopczyński - nowy-stary wójt gminy Goszczyn.
Waldemar Kopczyński - nowy-stary wójt gminy Goszczyn. Archiwum
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura i 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Waldemar Kopczyński, nowy-stary wójt gminy Goszczyn bez tajemnic.

Wybory 2024. Waldemar Kopczyński, nowy-stary wójt gminy Goszczyn bez tajemnic

Waldemar Kopczyński nie należy do żadnej partii politycznej. O fotel wójta gminy Goszczyn startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Wspólna Gmina Goszczyn. Waldemar Kopczyński zwyciężył w pierwszej turze wyborów. Zdobył wówczas 964 głosy, co dało 59,54 procent wszystkich oddanych głosów. Jego kontrkandydatami byli Renata Klaus, która zdobyła 220 głosów (13,59 procent) oraz Michał Pruś, któremu udało się zdobyć 435 głosów (26,97 procent).

Waldemar Kopczyński prywatnie

Waldemar Kopczyński ma 52 lata. Urodził się w Warszawie, a na co dzień mieszka w gminnej miejscowości Goszczyn. Posiada wykształcenie wyższe - jest magistrem ekonomii o specjalności samorząd terytorialny. Prywatnie jest żonaty i ma troje dzieci. Przez wiele lat pomagał rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolno-sadowniczego przy uprawie owoców miękkich.

Waldemar Kopczyński - działalność

Waldemar Kopczyński posiada wieloletnie doświadczenie, między innymi, w administracji samorządowej i publicznej, prawie karnym, kierowaniu zasobami ludzkimi. Zanim objął stanowisko włodarza, był radnym gminy Goszczyn. Od 2010 roku zasiadł w Radzie Powiatu Grójeckiego. Przewodniczył radzie rodziców przy goszczyńskim Zespole Szkół Publicznych.

Przez ostatnie sześć lat kadencji na stanowisku wójta gminy Goszczyn udało mu się zrealizować wiele ważnych inwestycji. Jedną z ważniejszych jest wybudowanie nowej siedziby władz gminnych. Nowa siedziba była wyczekiwana przez wiele lat. Dodatkowo udało mu się wprowadzić wiele pozytywnych zmian w obszarze infrastruktury drogowej. Podczas ostatniej kadencji na remont dróg gminnych przeznaczył ponad 13 milionów złotych. Zyskały również inwestycje w zakresie oświaty i wychowania. Na terenie gminy Goszczyn powstało przedszkole samorządowe, gdzie obecnie uczęszcza około 80 dzieci. W minionej kadencji zyskały także wodociągi i kanalizacja, służba zdrowia, Ochotnicze Straże Pożarne, utworzono Klub Seniora, wymieniono oświetlenie uliczne i wiele innych.

Waldemar Kopczyński - plany i program na wójta gminy Goszczyn

W bieżącej kadencji Waldemar Kopczyński ma jeszcze wiele pomysłów i planów na rozwój gminy. Na liście znajdują się, między innymi: remonty dróg gminnych, rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie gminy, wkład w rozwój Goszczyn poprzez organizację licznych imprez i wydarzeń kulturalnych oraz rozrywkowych, między innymi kolejny Piknik w Ogrodach Królowej Bony, który cieszy się dużym zainteresowaniem, pozyskiwanie funduszy ze źródeł zewnętrznych na rzecz gminy i wiele innych. Oprócz tego chce dokończyć inwestycje i przedsięwzięcia rozpoczęte w ubiegłej kadencji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie