Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zaproszenie na wystawę Tomasza Wróblewskiego w Centrum Kulturalno-Artystycznym

KZ
Kozienice24
Kozienicki Dom Kultury imienia Bogusława Klimczuka zaprasza na wystawę Tomasza Wróblewskiego – malarza pochodzącego z Wrocławia, jednak blisko związanego z naszym regionem. Jej otwarcie odbędzie się w piątek 30 listopada o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Za oprawę muzyczną odpowiadać będą solistki Młodzieżowej Estrady Piosenki KDK.

Tomasz Wróblewski – urodził się w 1964 roku we Wrocławiu. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W 1990 roku ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie otrzymując dyplom z malarstwa w pracowni prof. M. Hermana, a w 2009 roku Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Artystów, Twórców i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1994 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Radomskiego. Pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Od 1990 roku do 2007 roku prowadził Galerię „Format” organizując liczne wystawy. Pomysłodawca i komisarz wystawy artystów powiatu radomskiego „Formatowanie”. Nauczyciel rysunku i malarstwa. Zajmuje się malarstwem, grafiką komputerową i scenografią. W jego dorobku artystycznym znajdują się 34 wystawy indywidualne, udział w ponad 180 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, w 35 plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz 9 realizacji filmowych jako scenograf, m.in. film „Fundacja” F. Bajon, „Afonia i pszczoły” J. J. Kolski, serial „Stacyjka” R. Piwowarski, film „Solidarność” J. J. Kolski. Zdobywca licznych nagród m.in.: I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym - Legnica 1995, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim - Zwoleń 2004, I nagroda w Konkursie Malarskim Centralny Okręg Przemysłowy - Pionki 2017, Animator Kultury Miasta Pionki 2015, Medal Zasłużony dla Powiatu Radomskiego 2015, Nagroda Burmistrza Miasta Pionki z okazji 25-lecia pracy twórczej – 2015. Jego prace znajdują się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Dyneburgu na Łotwie, Państwowym Muzeum Sztuki na Majdanku oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Jak o sobie mówi autor: „W dzisiejszym świecie zdominowanym przez techniki cyfrowe, internet, supermarkety, autostrady i trójwymiarowe oblicza, współczesna sztuka zapętliła się w skomplikowanej formie. Dzisiaj coraz mniej ludzi potrafi się cieszyć szumem przepływającego strumyka, odgłosem świerszczy czy ciszą leśnego ustronia. Pejzaż trafiający do wszystkich, budzący proste i jasne skojarzenia wydaje mi się najodpowiedniejszym tematem moich prac malarskich. Staram się uchwycić na płótnie blask ostatnich promyków, szelest liści i pierwsze przymrozki. Daje mi to niewypowiedzianą radość twórczą, bo kocham to co mi bliskie: naturę, której jestem częścią.”

Wystawa dostępna dla zwiedzających do 20 stycznia 2019 r.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie