W I lidze piłkarzy ręcznych. Pudło z karnego uratowało punkt KSSPR Końskie

PK
Piłkarze ręczni KSSPR Końskie zremisowali w Bochni 35:35
Najlepszy strzelec ligi nie rzucił karnego po czasie gry, dzięki czemu KSSPR Końskie wywiozło punkt z gorącego terenu w Bochni, gdzie przegrał nawet lider z Zabrza.

Stalprodukt BKS Bochnia - KSSPR Końskie 35:35 (15:16)

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski, Kornecki - Baturin, Przybylski 8, Smołuch 3, T. Napierała T. 7 (4), Iskra 1, Kubała 5, R. Napierała 5, Bąk 3, Słonicki 2, Biegaj 1.

Mecz sąsiadów w tabeli przyniósł ogromne emocje. Początek spotkania należał do gości, ale w 11 minucie konecczanie objęli prowadzenie 5:4, a cztery minuty później wygrywali 7:5. Jedno-, dwubramkowe prowadzenie utrzymywało się do 40 minuty, kiedy goście po raz pierwszy, po golu Roberta Napierały odskoczyli na trzy bramki (20:23), a w 43 minucie było już 23:27 (Sebastian Smołuch). Wtedy skuteczne interwencje bramkarza z Bochni poderwały jego kolegów, którzy w 49 minucie doprowadzili do remisu 28:28. Końcówka spotkania to prawdziwy horror. W ostatniej minucie Stalprodukt po raz pierwszy w drugiej połowie objął prowadzenie 35:34, ale z karnego wyrównał Tomasz Napierała. Ostatni atak BKS przyniósł gospodarzom karnego, którego już po czasie gry wykonywał Szymon Woynowski, ale najlepszy strzelec grupy B pierwszej ligi nie trafił w bramkę.