Sport > Rafał Wójcik bez minimum na igrzyska

/dor/
Rafał Wójcik z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego został wicemistrzem Polski w maratonie, ale nie wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

-Jestem zły, ale życie toczy się dalej - powiedział tuż po ukończeniu biegu Rafał Wójcik. -Chciałem wyjechać na drugą olimpiadę (Wójcik startował w Sydney, ale na 3000 metrów z przeszkodami - przyp. red.) i powalczyć na niej o dobre miejsce. Niestety, nie udało się. Na pewno miała na to wpływ ostatnia choroba, myślę, że gdybym normalnie trenował, to stać by mnie było na czas 2:11.30 - dodał nasz zawodnik.

Złoty medal mistrzostw Polski wywalczył Henryk Szost. Uzyskał wynik 2:11.59 - lepszy od minimum PZLA na igrzyska olimpijskie. Rafał Wójcik pokonał tę trasę w czasie 2:13.02, lepszym o dziewięć sekund od poprzedniego rekordu życiowego.