1. liga piłkarek ręcznych. Druga w tym tygodniu wizyta Suzuki Korona Handball Kielce w Warszawie też udana

Joanna Gołąbek
W meczu 1. ligi piłkarek ręcznych, AZS UW Warszawa przegrał z Suzuki Koroną Handball Kielce.

AZS UW Warszawa - Suzuki Korona Handball Kielce 20:28 (8:13)
Suzuki Korona Handball: Chodakowska, Szplit - Zygadlewicz, Zimnicka 2, Grzejszczak 2, Młynarska-Papaj 4, Gliwińska 2, Staszewska 4, Herman, Czekala, Orłowska 1, Szymanik, Jach 1, Piwowarczyk 5, Rosińska 6 (3), Mikocka 1.

To była druga w tym tygodniu wizyta szczypiornistek Suzuki Korony Handball Kielce w Warszawie. W środę kielczanki pokonały tam inną akademicką ekipę, AZS AWF, otwierając sobie prostą drogę do wygrania rozgrywek.

Wolne na to spotkanie dostały Małgorzata Hibner, Magdalena Skowrońska, Michalina Pastuszka i Magdalena Kędzior. Trener zespołu z Kielc, Paweł Tetelewski, dał więcej minut na boisku zawodniczkom, które w poprzednich spotkaniach grały niewiele. Dlatego jego zespół nie zbliżył się do rozmiarów zwycięstwa z meczu z AZS UW w Kielcach - nasza drużyna wygrała go 42:21.

Początek spotkania był dość wyrównany, w 7 minucie warszawianki objęły nawet prowadzenie 3:2. Od stanu 5:6 w 16 minucie kielczanki zdobyły trzy bramki z rzędu i opanowały sytuację, mimo że trochę brakowało im skuteczności, dobrze spisywała się bramkarka gospodyń, nasze zawodniczki często też trafiały w słupki i poprzeczkę.

Rywalki zbliżyły się jeszcze tylko raz - w 35 minucie AZS UW przegrywał 12:14, ale ekipa gości odpowiedziała czterema trafieniami z rzędu. W 53 minucie Suzuki Korona Handball prowadziła już 25:15.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra 28 kwietnia o godzinie 19 w Kielcach, podejmując kolejną drużynę ze stolicy - Wesołą Warszawa.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: