1. liga piłkarek ręcznych. Forma Suzuki Korony Handball Kielce na huśtawce. Wyraźna porażka z drużyną z Radomia

Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z PreZero APR Radom 23:32.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z PreZero APR Radom 23:32. Suzuki Korona Handball Kielce
W zaległym meczu grupy C pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z PreZero APR Radom. Kielczanki zaprezentowały dość zmienną formę, bo w ostatni weekend odniosły dwa wyjazdowe zwycięstwa z drużynami z Warszawy, w tym z niepokonanym do tego momentu zespołem Handballa, a w środę wyraźnie uległy u siebie drużynie z Radomia.

Suzuki Korona Handball Kielce przegrała u siebie z PreZero APR Radom

Suzuki Korona Handball Kielce - PreZero APR Radom 23:32 (10:15)
Suzuki Korona Handball: Smelcerz, Toboła - Grabarczyk 2, Samiczak, Miśkiewicz 1, Sigurdardottir, Podsiadło 8 (1), Młynarska, Jaworska, Staszewska 4, Rzepka, Kotwica, Śmiglarska 2, Berlińska 6, Mikocka.

Przegrana kielczanek, a przede wszystkim rozmiary porażki są nieco zaskakujące, bowiem w poprzedni weekend Koroneczki odniosły dwa zwycięstwa w Warszawie, grając dwa mecze w ciągu niespełna doby. W niedzielę dość pewnie pokonały lidera, Handball Warszawa, dla którego była to pierwsza porażka w rozgrywkach.

Środowe, zaległe spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, bo grały trzecia (gospodynie) z drugą (goście) drużyna w tabeli. Początek meczu był bardzo udany w wykonaniu ekipy trenera Pawła Tetelewskiego, bo po sześciu minutach prowadziła ona 4:0. Potem jednak radomianki zaczęły odrabiać straty, na co wpływ miała spora liczba prostych błędów, popełnianych przez nasze szczypiornistki. W 11 minucie PreZero wyszło na prowadzenie 7:6, a ponieważ gra gospodyń się nie poprawiła, to rywalki przed przerwą powiększyły przewagę do pięciu bramek.

Po przerwie nic się niestety nie zmieniło, jeśli już, to na gorsze. W 39 minucie było już 12:22. Najwyraźniej naszym zawodniczkom zaczęło brakować sił, skoro grały trzeci mecz w ciągu pięciu dni. Błędów i nieskutecznych rzutów ciągle było bardzo dużo, w efekcie w 48 minucie zespół z Kielc przegrywał już 15:29. W ostatnich minutach udało się nieco przypudrować wynik.

Dla Suzuki Korony Handball był to ostatni mecz w Kielcach w tym sezonie. W niedzielę, 23 kwietnia, o godzinie 18 kielczanki znów zagrają w Warszawie, tym razem z AZS AWF. TABELA TUTAJ.