1. liga piłkarek ręcznych. Korona Handball Kielce zdemolowała SPR Gliwice

Dawid Łukasik
W meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych Korona Handball Kielce wygrała z SPR Gliwice.

Korona Handball Kielce - SPR Gliwice 45:21 (24:11)

Korona Handball: Hibner, Chodakowska, Januchta - Zimnicka 3 (1), Gliwińska 7, M. Więckowska 6, Skowrońska 3 (1), Syncerz 9 (1), Mochocka 9 (2), Jach 7, Parandii 1.

W kieleckim zespole zadebiutowała Aleksandra Januchta, wychowanka KSS Kielce, w latach 2014-16 bramkarka Korony Handball. Januchta grała potem w Perle Lublin, z którą zdobywała mistrzostwa Polski i europejski Challenge Cup. Ostatnio grała w MTS Żory, ale rozwiązała kontrakt i wróciła do Kielc.

Na pozycji bramkarki trener Paweł Tetelewski miał bogactwo, na kilku innych raczej biedę. Z różnych przyczyn, przede wszystkim z racji kontuzji, nie mogły zagrać Martyna Szymanik, Honorata Czekala, Paulina Piwowarczyk, Magdalena Kędzior i Agnieszka Młynarska. W składzie na mecz z SPR Gliwice były więc tylko dwie rozgrywające - Magda Więckowska i Honorata Syncerz.

Nie przeszkodziło to liderowi pierwszej ligi w odniesieniu efektownego zwycięstwa. Od pierwszej do ostatniej minuty nasze szczypiornistki przeważały w każdym elemencie. Od stanu 7:4 w 10 minucie zdobyły osiem bramek z rzędu i w 17 minucie wygrywały 15:4 i to mimo przestrzelenia trzech rzutów karnych.

Korona Handball zdobyła pięć pierwszych bramek po zmianie stron i w 36 minucie wygrywała 29:11. Kolejna seria, tym razem sześciu goli, miała miejsce między 51 a 58 minutą.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra 15 lub 16 lutego. Będzie to arcyważny, wyjazdowy mecz z SPR Olkusz.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, SURFING, WESELA… [zdjęcia]