1. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce pokonał faworyta dzięki bramce zdobytej w ostatniej sekundzie

Patryk Ptak/AZS UJK Kielce
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z Zagłębiem ZSO 14 Sosnowiec.

AZS UJK Kielce - Zagłębie Sosnowiec 28:27 (15:12)
AZS UJK: Czerwiński, Drozd - Bernacki 1, Papaj 3 (3), Boszczyk 2, Wacek 1, Stępnik, Szafarczyk 1, Siedlarz 3, Goliszewski 3, Sornat 1, Wójcik 1, Pawłowski 1, Zdziech 9 (6), M. Bysiak 2.

O wygranej kielczan zadecydował gol zdobyty przez Kacpra Pawłowskiego w ostatniej sekundzie spotkania. Gospodarze mogli sobie już wcześniej zapewnić zwycięstwo - w 57 minucie prowadzili 26:23. Jednak kilka obron bramkarza, Zagłębia, wychowanka KSSPR Końskie Rafała Ratuszniaka, pozwoliło jego drużynie doprowadzić do remisu 10 sekund przed końcem meczu. Trener gospodarzy, Tomasz Błaszkiewicz, wziął czas, a po nim jego drużyna, tuż przed końcową syreną, zdążyła zdobyć gola.

Zagłębie, mające w składzie kilku bardzo doświadczonych zawodników, jak Ratuszniak, Marceli Migała czy 44-letni Mariusz Kempys to drużyna z czołówki tabeli i jeden z kandydatów do awansu. Poza pierwszymi minutami meczu, cały czas na prowadzeniu był AZS UJK. W 18 minucie osiągnęło ono trzy bramki - 11:8. Duża w tym zasługa bramkarza zespołu z Kielc, Wojciecha Czerwińskiego, który grał pierwszy mecz po wielomiesięcznej kontuzji. W drugiej połowie prowadzenie gospodarzy się utrzymywało, a w 44 minucie wzrosło do pięciu trafień - było 22:17.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: