1. liga piłkarzy ręcznych. Druga w sezonie wygrana Wisły Sandomierz

Marcin Radzimowski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wygrała z Unimetalem Recycling MTS Chrzanów.

Wisła Sandomierz - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 29:28 (14:13)
Wisła: Skowron 1, Pęgielski, Ciepliński - A. Malinowski 1, Szklarski 1, Białkowski 4, Rusin 2 (1), Radwański 6, Wiącek, S. Malinowski 2, Chudzik, Pawelczyk 6 (3), Skuciński 2, Werstler 4.

Druga wygrana sandomierzan i to druga z rzędu, która pozwoliła drużynie trenera Adama Węgrzynowskiego awansować w tabeli o jedną pozycję. Wisła jest teraz trzecia od końca, czyli dziesiąta.

Mecz był bardzo zacięty, obfitujący w błędy z obu stron, ale trzymający w napięciu do ostatniej minuty. Początkowo dominowali goście, którzy w 9 minucie wygrywali 7:4. W 16 minucie gospodarze wygrywali 9:8, ale za chwilę znów na prowadzeniu byli chrzanowianie. Oddali je w końcówce tej części gry.

W drugiej połowie trwała zacięta walka i znów prowadzenie zmieniało się kilka razy. W 50 minucie Wisła odskoczyła na dwie bramki (25:23), przy stanie 27:25 nasi szczypiorniści mieli dwa razy piłkę na podwyższenie wyniku, ale nie skorzystali z tego. Dwie dobre interwencje w końcówce miał Daniel Skowron. W 58 minucie na 28:26 trafił Sebastian Werstler, ale goście szybko zdobyli kontaktowego gola. O wygranej miejscowych zadecydował dopiero gol Michała Białkowskiego na 29:27, zdobyty 40 sekund przed końcową syreną.