1. liga piłkarzy ręcznych. KSSPR Końskie drugi raz wysoko wygrało z Wisłą Sandomierz

Marcin Radzimowski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało z Wisłą Sandomierz.

KSSPR Końskie - Wisła Sandomierz 36:28 (16:14)
KSSPR: Markowski, Baran - P. Napierała 1, Woś 8 (1), W. Sękowski 3, Kozłecki, Ł. Sękowski 10 (4), B. Sękowski 4, Biegaj 4, Ciszek 1, Rurarz 1, P. Matyjasik, Słonicki 4.
Wisła: Skowron, Pęgielski 1, Ciepliński - Szklarski, Białkowski 2, Radwański 4, Wiącek 3 (3), S. Malinowski 1, Chudzik 7, Pawelczyk 3 (1), Kozioł 4, Werstler 3, A. Malinowski.

KSSPR po raz drugi w tym sezonie wyraźnie ograło Wisłę - jesienią w Sandomierzu wygrało 31:21. Konecczanie, którzy nadal grają m.in. bez Wiktora Kubały, w dużej mierze zawdzięczają skuteczności Łukasza Sękowskiego (10 bramek - jego ligowy rekord strzelecki) oraz Bartosza Wosia.

Gospodarze mocno otworzyli spotkanie i w 6 minucie prowadzili 5:1. Potem utrzymywali przewagę na w miarę bezpiecznym poziomie, Wisła zmniejszyła straty dopiero w końcówce tej części gry.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, w 35 minucie, po golu Aleksego Radwańskiego, drużyna z Końskich wygrywała tylko 18:17. Ale podopieczni trenera Michała Przybylskiego potrafili natychmiast skutecznie odpowiedzieć, kolejne sześć minut gry wygrali 5:1 i w 41 minucie było 23:18. Już do końca spotkania "Konie" kontrolowały wynik, a w ostatnich minutach jeszcze powiększyły rozmiary zwycięstwa.