1. liga piłkarzy ręcznych. KSSPR Końskie wygrało z Grunwaldem Ruda Śląska. Krzysztof Markowski bohaterem

Marcin Radzimowski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Grunwald Ruda Śląska przegrał z KSSPR Końskie.

Grunwald Ruda Śl. - KSSPR Końskie 33:34 (14:21)
KSSPR: Markowski - P. Napierała 5, Woś 4, W. Sękowski, B. Sękowski 1, Biegaj 6, Ciszek 1, Rurarz 1, Kubała 7, P. Matyjasik 8 (5), Słonicki 1.

Bohaterem zespołu gości był bramkarz, Krzysztof Markowski, który obronił dwa rzuty w ostatniej minucie meczu. Najpierw golkiper KSSPR nie dał się pokonać z lewego skrzydła, potem Rafał Biegaj wyprowadził gości na prowadzenie 34:33. Grunwald miał 16 sekund na rozegranie akcji i wykonał wrzutkę, ale Markowski znów obronił, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak zaciętej końcówki. KSSRP prowadziło od początku spotkania, szybko zbudowało kilkubramkową przewagę, grając dobrze w obronie, kontrując i skutecznie rozgrywając atak pozycyjny. Drużyna z Rudy Śląskiej we wszystkich dotychczasowych spotkaniach traciła 30 bramek lub więcej i ze słabej gry jej defensywy korzystała również ekipa trenera Michała Przybylskiego, do przerwy aplikując Grunwaldowi aż 21 bramek.

W drugiej połowie konecczanie nie byli już tacy skuteczni, popełniali też więcej prostych błędów i gospodarze powoli odrabiali straty. Miał na to na pewno wpływ fakt, że goście przyjechali do Rudy Śląskiej w tylko 11-osobowym składzie. W 50 minucie miejscowi przegrywali już tylko 29:30, a w 58 minucie doprowadzili do remisu 33:33.