1. liga piłkarzy ręcznych. KSZO Ostrowiec wygrał z SMS ZPRP I Kielce

Szczypiorniści KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonali SMS ZPRP I Kielce.
Szczypiorniści KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonali SMS ZPRP I Kielce. KSZO Handball
W rozegranym awansem meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z SMS ZPRP I Kielce.

KSZO Ostrowiec Św. - SMS ZPRP I Kielce 42:37 (23:15)
KSZO: Piątkowski, Kijewski - Bysiak 8 (2), Sobut 4, Kogutowicz 5, Granat, Dąbrowski, Konwicki 3, Majchrzak 3, Zadrożny 3, Chudzik, Skuciński 7, Smulski, Świstak 1, Wojkowski 7, Jagiełłło 1.
SMS ZPRP I: Wysocki, Popielecki - Wleklak 1, Rybarczyk, Wrona 1, Wasiak 6 (1), Welcz 3, Wierzbicki 8, Sarnowski 2, Jurasik 5 (1), Zając, T. Bojarczuk 4, Luksa, Fajfer 7.

Toczone w szybkim tempie spotkanie na początku było wyrównane, ale od 13 minuty (10:10) zaczął się odjazd gospodarzy. Najpierw zdobyli oni pięć bramek z rzędu (18 minuta, 15:10). Bardzo dobrze na przestrzeni całego spotkania spisywali się bramkarze KSZO, którzy między innymi zapobiegli utracie bramek przy aż pięciu rzutach karnych (skuteczność SMS w tym elemencie to tylko 2/7). Druga połowa pod pełną kontrolą ostrowczan, którzy w 34 minucie wygrywali 26:16, a w 51 - 38:27.