1. liga piłkarzy ręcznych. Nieskuteczna Wisła Sandomierz przegrała z liderem

Marcin Radzimowski
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz przegrała z Olimpią Medex Piekary Śląskie.

Wisła Sandomierz - Olimpia Medex Piekary Śl. 18:24 (8:11)
Wisła: Skowron 1, Pęgielski - A. Malinowski 2, Szklarski 1, Białkowski, Rusin 2 (1), Radwański 3, Wiącek, S. Malinowski 4, Chudzik, Pawelczyk 1 (1), Skuciński, Kozioł 3 (1), Werstler 1.

Faworyt starcia przedostatniej drużyny w tabeli, z zerowym kontem punktowym, z liderem, których punktów miał komplet, mógł być tylko jeden. Wisła wyszła na prowadzenie 1:0 w 2 minucie po rzucie karnym, a potem przez 13 minut nie zdobyła gola. W 16 minucie przegrywała 2:6, a sześć minut później 2:9. Sandomierzanie mieli ogromne problemy z obejściem obrony piekarzan, a jeśli już tak się stało, to przegrywali spotkania z bramkarzem Olimpii, Pawłem Zemelką. Na szczęście dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Daniel Skowron, dzięki czemu goście nie zbudowali jakiejś wielkiej przewagi. Przeciwnie, zespół z Sandomierza, który lepiej zaczął grać w końcówce pierwszej połowy, przed przerwą zmniejszył straty do trzech goli.

Po zmianie stron Olimpia kontrolowała jednak sytuację i ani raz zawodnicy Wisły, którzy ciągle mieli problem ze skutecznością, nie zbliżyli się na różnicę bramek, która pozwalałaby myśleć o sprawieniu niespodzianki.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani