1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka AZS UJK Kielce w Chrzanowie. Kibic zaatakował sędziego

Patryk Ptak/AZS UJK Kielce
W rozegranym awansem meczu 1. liga piłkarzy ręcznych. Unimetal Recycling MTS Chrzanów wygrało z AZS UJK Kielce.

Unimetal Recykling MTS Chrzanów - AZS UJK Kielce 28:23 (15:13)
AZS UJK: Pyrka, Drozd - Bernacki 1, M. Bysiak 3. A. Pinda, Bulski 5, Siedlarz 3, P. Bysiak, Sornat 1, Pawłowski 3, Zdziech 5 (5), Smulski 2, Kordos.

W 40 minucie meczu doszło do skandalicznej sytuacji - na boisko wtargnął kibic i zaatakował sędziego. Więcej na ten temat i video z tego wydarzenia poniżej.

Kielczanie popełnili w tym spotkaniu zbyt wiele prostych strat i byli zbyt nieskuteczni, aby zdobyć punkty na tak trudnym terenie. Ale zaczęło się bardzo dobrze, po po kilku obronach Kacpra Pyrki i skutecznych akcjach po drugiej stronie boiska, w 7 minucie AZS UJK prowadził 5:1. Potem jednak goście przez 10 minut nie zdobyli bramki, a zawodnicy z Chrzanowa uczynili to siedem razy, w 17 minucie Unimetal Recycling MTS wygrywało 8:5 i prowadzenia już nie oddało. W 24 minucie gospodarze wygrywali już 14:9. W końcówce pierwszej połowy drużyna trenera Tomasza Błaszkiewicza nieco podgoniła wynik, a tuż po przerwie, przy stanie 15:14, miała piłkę na remis, ale nie udało się wyrównać, a chrzanowianie mieli serię pięciu trafień i odzyskali kontrolę nad meczem. W 41 zaś minucie wygrywali już 22:15. Do końca meczu nasi szczypiorniści mieli problemy z bramkarzem rywala, Patrykiem Plaszczakiem, obijali go często w sytuacjach sam na sam. Mimo to w w 53 minucie zespół z Kielc doprowadził do wyniku 20:23, ale nic więcej nie udało się zrobić.