1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka AZS UJK Kielce w Piekarach Śląskich

Patryk Ptak/AZS UJK Kielce
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych. Olimpia Piekary Śląskie wygrała z AZS UJK Kielce.

Olimpia Piekary Śląskie - AZS UJK Kielce 28:22 (14:11)
AZS UJK: Czerwiński, Drozd, Pyrka - Bernacki 3, M. Bysiak, A. Pinda 6, Bulski 3, Boszczyk 1, Wacek, Siedlarz, Sornat 1, Pawłowski 1, Zdziech 6 (3), Kordos 1.

O porażce kielczan zadecydowały błędy w ataku i nieskuteczność. Lepiej zaczęli mecz gospodarze, którzy w 17 minucie prowadzili 8:3. AZS UJK w tej fazie spotkania miało problem z dobrze zorganizowaną defensywą Olimpii. Przerwa na żądanie i zmiany w składzie przyniosły oczekiwany efekt. Nasz zespół zaczął składniej rozgrywać akcje, zawodnicy dochodzili do bardziej dogodnych pozycji rzutowych i wykorzystywali je. W 24 minucie Ślązacy prowadzili tylko 10:8.

Drugą połowę gospodarzy zaczęli od dwóch trafień i było 16:11, ale potem nastąpił najlepszy okres gry gości. Dobrze spisywała się obrona, bardzo dobrze bronił Wojciech Czerwiński, akcje w ataku znów były skuteczne i w 42 minucie zespół z Kielc przegrywał tylko 15:16. Drużyna z Piekar odpowiedziała jednak serią trzech bramek. Potem kielczanie kilka razy pozyskiwali piłkę w obronie i dochodzili rywali na dwie, nawet jedną bramkę różnicy, a były okazje do jeszcze lepszego wyniku, ale wtedy zwykle przydarzały się proste błędy lub nasi zawodnicy oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Jeszcze w 54 minucie Olimpia prowadziła tylko 22:21, ale do końca spotkania goście zdobyli już tylko jednego gola.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: