1. liga piłkarzy ręcznych. Sensacyjna wygrana SMS ZPRP Kielce w Sosnowcu

Archiwum
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec przegrało z SMS ZPRP Kielce.

Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - SMS ZPRP Kielce 32:39 (19:23)
SMS ZPRP: Ałaj, Poźniak - Kosiba 1, Pacuła, Węgielewski 3, Bykowski, Smulski, Głuszczenko 7, Graczyk 4, Ruhnke 5 (1), Domagała 5, Będzikowski 12 (2), Antolak 1, Stempin 1.

Wynik meczu jest wielką niespodzianką. SMS ZPRP, przedostatnia drużyna w tabeli, wyraźnie wygrała na boisku trzeciej drużyny, w barwach której gra kilku bardzo doświadczonych zawodników, w kilku przypadkach (Rafał Ratuszniak, Mariusz Kempys, Marceli Migała) ponad dwa razy starszych od zawodników SMS .

Kilka godzin przed meczem trener kielczan, Mariusz Jurasik, był komentatorem telewizyjnym meczu PGNiG Superligi, Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin, a potem poprowadził swoją drużynę do sensacyjnej wygranej, którą uczniowie SMS zrobili swojemu trenerowi prezent na obchodzone kilka dni temu 45. urodziny.

Początek meczu był szarpany, oba zespoły zdobywały gole seriami. W 5 minucie drużyna z Kielc prowadziła 4:1, w 7 minucie był remis 4:4, trzy minuty później SMS wygrywała 7:4, w 15 już 12:7, a w 19 minucie gospodarze objęli prowadzenie 13:12, by za chwilę stracić trzy gole z rzędu.

Potem zaczęła się zarysowywać przewaga kieleckiej ekipy. Inna rzecz, że czołowa drużyna pierwszej ligi grała fatalnie, popełniała banalne błędy, gubiła piłkę, oddawała rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Ale SMS te błędy umiała wykorzystać i zaczęła szybko budować przewagę. Zawodnicy Zagłębia z każdą akcją bardziej się spieszyli, a to nie przynosiło niczego dobrego. Druga połowa należała już zdecydowanie do gości, którzy w 40 minucie wygrywali 29:21, a w 51 - 35:25.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: