1. liga piłkarzy ręcznych. Wielkie emocje w derbach. KSSPR Końskie po karnych pokonało AZS UJK Kielce

W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie wygrało po rzutach karnych z AZS UJK Kielce.

KSSPR Końskie - AZS UJK Kielce 31:30 (25:25, 17:14)
KSSPR: Szot 2, Jarosz - P. Napierała 2, Woś 2, W. Sękowski, Kozłecki, Ł. Sękowski 4, B. Sękowski 1, Ciszek 1, Rurarz, Kubała 8 (1), P. Matyjasik 2, Słonicki 3.
AZS UJK: Czerwiński, Drozd - Bernacki, Papaj 1 (1), Boszczyk, Stępnik 1, Szafarczyk, Siedlarz 4, P. Bysiak, Goliszewski 10 (3), Sornat, Pawłowski 2, Zdziech 1, M. Bysiak 6.

Derby województwa przyniosły sporo emocji i rozstrzygnęły się dopiero po rzutach karnych. Początek spotkania z lekką przewagą gości. Od stanu 4:6 kilka piłek, w tym karnego, odbił bramkarz KSSPR, Daniel Szot i w 14 minucie jego drużyna wygrywała 8:6. Konecczanie nie oddawali prowadzenia przez długie minuty. W 32 minucie prowadzili 19:14.

Jednak "akademicy" wzięli się do odrabiania strat. Poprawili obronę i skuteczność w ataku (dobry mecz rozgrywał były zawodnik KSSPR, Daniel Goliszewski, zdobywca 10 goli), a w 52 minucie doprowadzili do remisu 23:23. Potem dwa razy mieli szansę wyjść na prowadzenie, ale dobrze interweniował Emil Jarosz. Na 25:24 dla gospodarzy w 58 minucie trafił Łukasz Sękowski, a AZS UJK wyrównał 30 sekund przed końcem (Kacper Pawłowski).

W drugiej serii rzutów karnych kielecki bramkarz Wojciech Czerwiński obronił rzut Wiktora Kubały. W ostatniej serii wygraną gościom mógł dać Pawłowski, ale jego rzut odbił Szot. W szóstej kolejce Szot obronił rzut Daniela Goliszewskiego, a Paweł Napierała się nie pomylił, dając dwa punkty KSSPR.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: