1. liga piłkarzy ręcznych. Wyraźna wygrana KSZO Ostrowiec w Chrzanowie. Mają wicelidera na półmetku

Dawid Łukasik
W meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy 1. ligi piłkarzy ręcznych, Unimetal Recycling MTS Chrzanów przegrało z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ostrowczanie pierwszą rundę zakończyli na pozycji wicelidera.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów - KSZO Ostrowiec Św. 23:29 (10:16)
KSZO: Kijewski, Wyrzykowski - Chmielewski 2, Falasa 1, Iskra 2, Jezyna 2, Ćwięka 10 (3), Cukierski, Lazarowicz 4 (1), Grabowski 3 (2), Granat, Jędrzejewski, Dąbrowski, Wojkowski 4, Jagiełło 1.

Dość spokojna wygrana KSZO w Chrzanowie, którą drużyna trenera Tomasza Radowieckiego zawdzięcza przede wszystkim bardzo dobrej grze obronnej. Po wyrównanym początku nasi szczypiorniści przycisnęli rywala defensywą i zmusili do prostych błędów, dobrze spisywał się w bramce Kasper Kijewski. W 17 minucie goście odskoczyli na wynik 10:6, a od stanu 12:9 w 24 minucie zdobyli cztery bramki z rzędu i przejęli kontrolę nad wynikiem.

Nieco słabiej KSZO zagrał na początku drugiej połowy i chrzanowianie zmniejszyli straty do czterech goli, ale trwało to tylko moment. Wprawdzie naszym szczypiornistom nie wszystko udawało się w grze ofensywnej (choćby rzuty karne - wykorzystanych tylko 6 z 11), ale ciągle nadrabiali obroną. Od stanu 17:13 znów była seria czterech bramek drużyny z Ostrowca, a w 52 minucie goście prowadzili już różnicą dziesięciu trafień (27:17). W końcówce nastąpiło rozprężenie i MTS zmniejszyło rozmiary porażki.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani